Co znamená AKO tiket

AKO tiket aneb Když se výhra násobí

Asi nemusíme zdůrazňovat, že typy sázek patří k nejdůležitějším pojmům v kurzovém sázení. Nejjednodušší je SOLO tiket, který rozebíráme v jednom z minulých článků . Tentokrát se ale podíváme na AKO tiket, se kterým můžeš sázet na několik na sobě nezávislých událostí najednou.

Jak funguje AKO tiket?

AKO tiket neboli akumulovanou sázku najdeš i pod spoustou dalších označení. Některé sázkové kanceláře ho nazývají jako AKU nebo Násobky a v zahraničí se často setkáš i s výrazem Accumulator či Parlays.

Stále jde ale o stejný typ tiketu, se kterým sázíš na více událostí – minimálně na dvě a maximálně na sedm. Všechny kurzy se pak mezi sebou násobí, což výrazně zvyšuje tvoje šance na výhru.

Stačí ti jeden tiket a jeden nízký vklad, abys vyhrál opravdu krásné částky. Stejně tak ti ale hrozí rychlá a nepříjemná prohra. S vyšším počtem tipů totiž logicky stoupá šance, že jeden z nich nevyjde, a rázem bude neplatný celý tiket. Nesmíš tedy zapomínat na value bets neboli hodnotné sázky, o kterých si můžeš víc přečíst třeba tady . A zároveň se snaž mít maximální přehled o sportu, na který sázíš.

Proč jsou akumulované sázky tak oblíbené?

Většinu sázkařů láká na AKO tiketech nejen možnost vysokého zisku, ale i vzrušení ze hry, které například u SOLO tiketů není tak velké. Zaujme tedy hlavně lidi, kteří sází pro zábavu a milují adrenalin, jako jsou fanoušci online casina nebo ti, kdo hrají automaty za peníze. Naopak profesionálové se jim spíš vyhýbají, stejně jako úplní začátečníci.

Některé sázkové kanceláře jako Sazka nebo Betano cz mají navíc pro své klienty připravený i AKO bonus, který ale můžeš na rozdíl od klasického AKO tiketu využít jen v případě, že splníš další podmínky. Omezit tě může například nejmenším počtem kombinací nebo minimálním kurzem.

Záleží tedy jen ne tobě, jestli patříš ke střelcům, kteří si alespoň občas nějaký ten AKO tiket vsadí. Spousta sázkařů v rodině Freebethunters to taky dělá, ale většina se řídí heslem, že všeho s mírou a dává si pozor na bankroll management. Což znamená, že i peníze určené k sázení spravují s maximální opatrností.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right