Co dělat, když mi sázení přeroste přes hlavu

Co dělat, když mi sázení přeroste přes hlavu?

Závislost na hazardu je velký problém. A nemusí jít jen o výherní automaty a klasická nebo online casina. Podobné problémy ti může způsobit i kurzové sázení, pokud se nebudeš chovat zodpovědně. V první řadě je potřeba si umět přiznat, že něco není v pořádku, a situaci řešit, ale neboj, nejsi na to sám.

Neboj se svěřit rodině a přátelům, kteří ti jistě budou oporou, a nebraň se ani konzultaci s odborníky z řad psychologů a adiktologů. Čím dříve se ti dostane pomoci, tím dříve budeš se z problému dostaneš. Jak na to?

Závislost na hazardu a možnosti léčby

Závislost na hazardních hrách se projevuje různě, ale můžeš si všimnout některých společných rysů. Jde například o to, že závislý člověk přestává mít čas na všechno ostatní – na svoji práci, rodinu i zájmy. Z příjemného koníčku se tak stává nebezpečná posedlost.

Mnohdy mu navíc nic neříká bankroll management , který je v rámci prevence velkých finančních ztrát naprosto zásadní. Zkrátka už nezvládá svoje emoce  a sází čím dál víc peněz a dostává se do finančních problémů, což opět odnáší nejen on sám, ale hlavně jeho okolí.

Závislý člověk o svých problémech navíc často mlčí, nebo dokonce lže. Pokud na tebe výše uvedené definice alespoň částečně sedí, raději si dej od sázení pauzu a vyhledej pomoc odborníka. A to samé platí, pokud si podobného chování všimneš u někoho ve svém okolí. I tehdy zkus být empatický a nabídni pomoc. Přece jen nikdy nevíš, kdy ji můžeš sám potřebovat.

Terapie pak probíhá různě, většinou ale pouze ambulantně. Hospitalizace je nutná jen ve výjimečných případech.

V Česku pomůže Rejstřík vyloučených osob (RVO)

Kromě konzultací s psychologem u nás existují i zákonná opatření, díky kterým může být boj se závislostmi zase o něco jednodušší. Patří mezi ně i Rejstřík vyloučených osob, které mají zakázané veškeré aktivity spojené s hazardem.

Zaregistrovat se do něj můžeš i ty, a to úplně zdarma. Stačí podat žádost o zápis na Ministerstvo financí, které má na svém webu i přesný postup. Formulář je interaktivní a údaje v něm se dají poměrně rychle změnit. Jakmile se tedy závislosti zbavíš, máš možnost požádat naopak o výmaz.

Pokud ale sázíš hlavně v zahraničí, tento rejstřík ti nepomůže a musíš se spolehnout především sám na sebe. Případně opět požádej o součinnost svoji rodinu a kamarády a společně vymažte všechny registrace z online sázkovek. Oni pak můžou změnit hesla, aby ses do svých účtů jen tak nedostal ani v případě, že budeš mít slabou chvilku.

Ve Freebethunters věříme, že se ti potíže se závislostí vyhnou obloukem. Tvoje bezpečí je pro nás na prvním místě, a právě proto vnímáme jako důležité informovat o tom, jak závislost na hazardu rozpoznat. I kdybychom tak pomohli jen jednomu člověku, má to pro nás obrovský smysl. Nezapomínejte také na problémy, které souvisí se špatným danění.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right