BetBuilder

Co je BetBuilder – jak na tvorbu vlastní sportovní sázky?

Svět online sázení se nám neustále mění před očima. Co nebylo před rokem možné, je teď už samozřejmostí. Jako sázkař narazíš na celou řadu novinek, které zlepší tvůj uživatelský zážitek nebo ti usnadní sázení. Jednou z nich je oblíbený nástroj BetBuilder – jak funguje a s čím ti může při sázení pomoct?

Co je BetBuilder?

BetBuilder je nástroj nabízený některými sázkovými kancelářemi, který umožňuje sázkařům vytvářet vlastní sázky na konkrétní sportovní události. Oproti klasickým druhům sázekm jako je KOMBI  nebo AKO, nabízí možnost vsadit více sázek na jeden zápas. Pomocí BetBuilderu můžeš jednoduše kombinovat sportovní sázky na počet:

 • gólů,
 • žlutých karet,
 • bodů,
 • košů,
 • setů,
 • rohových kopů aj.

Kombinovat můžeš i sázky pro různé části zápasu. Na jednom tiketu se tak může objevit tip na počet gólů za celý zápas a tip na počet gólů v prvním poločase – pro lepší pochopení sázek si pročti sekci o sázkách OVER a UNDER . Bohužel na BetBuilder nenarazíš u všech sázkových kanceláří. Prozatím ho má ve své nabídce pouze sázková kancelář Betano, Fortuna a Sazkabet.

Jak používat BetBuilder?

Použití BetBuilderu se u každé sázkové kanceláře liší. Ve většině případů nástroje fungují na stejném principu, kdy projdeš několika kroky a do pár minut máš vytvořenou sázku. Konkrétní postup většinou vypadá zhruba takto:

 1. Otevři nabídku dané sázkové kanceláře a zvol si událost, na kterou chceš vsadit.
 2. Vyber možnost BetBuilderu – pozor, nástroj nemusí být dostupný u všech sportovních událostí.
 3. Pročti si podmínky použití BetBuilderu. Vyčteš zde, jaké bonusy můžeš uplatnit, na kolik událostí můžeš vsadit nebo jaké funkce jsou dostupné.
 4. Navol dostupné tipy a vytvoř si vlastní kombinovanou sázku.

Během tvorby tiketu mysli na svůj bankroll management, strategii i kurzy. Právě kurzy se během vytváření kombinace mohou výrazně měnit. V tomto případě se v praxi jedná o AKO sázku, kdy se kurzy jednotlivých sázek násobí. Pro výhru následně potřebuješ, aby byly všechny tipy výherní, v opačném případě tiket propadne.

Ukažme si vše na příkladu…

Představ si fotbalový zápas mezi Týmem A a Týmem B. Po zobrazení zápasu u sázkové kanceláře zvolíš možnost BetBuilder a můžeš se pustit do tvorby vlastního tiketu. Ten může vypadat následovně:

 • Tým A vyhraje zápas.
 • Padne více než 2,5 gólu.
 • Hráč X vstřelí alespoň jeden gól.
 • Budou uděleny dvě žluté karty.

Po vytvoření se všechny kurzy mezi sebou vynásobí a vznikne jeden celkový kurz. Pokud se ti podaří trefit všechny tipy, vyhráváš. Naopak při jednom špatném tipu celý tiket propadá.

Jak tedy můžeš vidět, sázení přes BetBuilder je velmi rizikové a vyplatí se pouze v případě, že svým tipům opravdu věříš.

Na co si dát u BetBuilderu pozor?

BetBuilder se řadí mezi rizikovější strategie sázení, což znamená, že se do něj nevyplatí skočit jen tak po hlavě. Počítat přitom musíš nejen s rizikem, které podstupuješ, ale i podmínkami sázkové kanceláře. Narazit můžeš na omezení BetBuilderu z hlediska:

 • kurzů,
 • výše sázek,
 • bonusů,
 • konkrétních sportů.

Nejčastěji je dostupný u sázení na fotbal, hokej nebo basketball. Pozor si dej i na sestavování samotného tiketu. Na rozdíl od KOMBI tiketu  potřebuješ, aby všechny tvoje tipy byly výherní. Nemá smysl se zbytečně pouštět do vysokého rizika a kombinovat vysoce nepravděpodobné tipy se sázkou na jistotu.

Kdy se vyplatí BetBuilder použít?

Obecně se BetBuilder vyplatí pro zkušenější hráče, kteří vědí, jak sázení funguje a umí pracovat s mírou rizika i emocemi. V opačném případě budeš pouze kombinovat páté přes deváté a vytvářet tikety s velmi nízkou šancí na výhru.

Nejlepší strategií je BetBuilder využívat u zápasů, které máš pečlivě nastudované, znáš rozložení týmu, jeho dynamiku, jednotlivé hráče a ostatní okolnosti ovlivňující výsledek. To neznamená, že musíš být opravdový expert, ale je třeba mít alespoň základní povědomí o daném sportu a vědět, kde hledat potřebné informace.

BetBuilder je skvělý nástroj, který ti umožní navrhnout si tiket na míru. Kombinováním nabídek navíc dosáhneš na vyšší kurzy a tím pádem i zajímavější výhry. Se šancí na výhru ale roste i riziko, a právě jemu je třeba věnovat obzvlášť velkou pozornost.

Nikdy nezapomínej na to, že sportovní sázení je hlavně o zodpovědnosti a umírněnosti. Do rizika se pouštěj jen v případě, že máš na to dostatečný rozpočet a víš, jak s ním pracovat.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right