Co je live sázení

Co je live sázení a pro koho se hodí?

Sportovní sázení je možné zažít v různých podobách a formách. Jednou z nich je i stále oblíbenější live sázení, které má ve své nabídce téměř každá pořádná sázková kancelář. Pokud už znáš základy, bude pro tebe tato alternativa zajímavým zpestřením. Pojď se s námi podívat, co ti dokáže live sázení nabídnout, jak přesně funguje a na co se u něj vyplatí dát pozor.

Co je live sázení?

Live sázení pokrývá jakékoliv sportovní sázení, které probíhá během trvání vybraného zápasu. Sázky se tedy podávají až po zahájení sportovní události. Historie live sázení je poměrně pestrá a u některých sportů má i dlouhou tradici. Velké oblibě se však těší i v současnosti, a to především s nástupem moderních technologií.

Online sázky jsou tak mnohem rychlejší a často i přesnější. Důvodem je především fakt, že máš k dispozici mnohem více informací v reálném čase. Díky nim můžeš hru analyzovat a utvářet si obrázek o tom, jak se bude zápas vyvíjet. Větším objemem dat však disponují i bookmakeři, kteří tak mohou rychleji měnit dostupné kurzy.

Jak live sázení funguje?

U live sázení nesázíš před začátkem zápasu, ale v jeho průběhu. V souvislosti s tím se kurzy neustále mění podle toho, co se na hřišti děje. S postupným vývojem technologií se rozšiřuje i nabídka sportů, na které můžeš sázet.

Narazíš tu na fotbal, hokej, tenis nebo i MMA – o sázení na tento sport jsme se více rozepsali v tomto článku . Pro live sportovní sázení jsou typické i dynamické kurzy. V některých případech můžeš trefit i výhodný kurz, pokud předpovíš následný vývoj zápasu dříve než sázková kancelář.

Většinou můžeš vybírat mezi různými sázkami, a to nejen na konečné výsledky, ale například také na počty gólů, bodů, faulů či rohových kopů. Live sázení je dostupné u většiny sázkových kanceláří, mezi nejoblíbenější se řadí zejména sázková kancelář Chance nebo Tipsport.

Jak se live sázení liší od jiných typů sázení?

Hlavní rozdíl tkví především v tom, kdy sázku uzavřeš. O live se jedná pouze v případě, že k ní dojde až po započetí zápasu či jiné sportovní události. Své sportovní sázky tedy opíráš nejen o analýzy a informace dostupné před zápasem, ale i jeho reálný vývoj.

Oproti klasickým sázkám se však kurzy mění v průběhu celého zápasu, což může vést i k tomu, že se ti „podaří“ uzavřít nevýhodnou sázku. Většina sázkových kanceláří má u uživatelských účtů možnost zablokovat automatické přijímání nižších kurzů a s tím je potřeba při live sázení počítat.

Jak na bezpečné a úspěšné live sázení?

Sportovní sázení se řadí mezi jedny z nejrizikovějších. Jedním ze strašáků je hlavně impulzivní sázení, kdy tě přemohou emoce a uzavřeš nevýhodnou sázku. Obecně tedy platí, že by se do live sázení měli pouštět již zkušenější sázkaři, kteří vědí, jak zachovat chladnou hlavu a pracovat s emocemi.

V průběhu věnuj pozornost i zmíněným kurzům a neboj se vyčlenit si pár minut na přemýšlení. Zejména v začátcích se snaž držet zpátky a nesázej ihned po každé změně, ke které v rámci zápasu dojde. Sázka by měla být u live sázení vždy opřená o nějaká data či tvrzení, které si dokážeš před sebou obhájit.

I když budeš sázet v reálném čase, vyplatí se před zápasem věnovat pozornost menší analýze. Díky ní si proklepneš tým, jeho předchozí výhry/prohry a snadněji předpovíš možné výsledky daného zápasu. Popřemýšlej i nad možnou strategií, které se budeš během sázení držet – pokud nemáš dostatek zkušeností, můžeš se při tvorbě strategie inspirovat tady .

Live sportovní sázení není jednoduchá disciplína, a proto se do ní nevyplácí skočit přímo po hlavě. V první řadě je důležité se v daném sportu co nejlépe orientovat, díky čemuž zvládneš pružně reagovat na jakékoliv změny. Pozor si dej také na emoce a rychle se měnící kurzy, které tě dokážou nemile překvapit. Kromě toho nezapomínej ani na zodpovědnou správu bankrollu.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right