Co je dvojtip

Co je to dvojtip a proč je tak oblíbený?

Dnes se podíváme na jeden z nejzajímavějších a nejpopulárnějších druhů sázek ve světě sportovního sázení, a to dvojtip. Setkat se můžeš i s označením dvojitá šance, což samo o sobě napovídá, proč by ti tento druh sázky rozhodně neměl uniknout. Jak přesně dvojtip funguje a kdy ho můžeš využít? To se dozvíš v tomto článku.

Co je to dvojtip?

Pokud už znáš princip sázky 1X2 , bude pro tebe pochopení dvojtipu mnohem snazší. I v tomto případě můžeš vsadit na výhru domácího týmu (1), remízu (X), nebo výhru hostujícího týmu (2). Na rozdíl od klasické sportovní sázky máš ale možnost zvolit dvě varianty výsledku, díky čemuž zvýšíš svoji šanci na výhru.

S dvojtipem se setkáš u většiny sázkových kanceláří, které umožňují sázení na týmové sporty. Oblíbený je zejména u hokeje nebo fotbalu. Opět můžeš sázet na výsledek celého zápasu, ale i výsledek třetiny nebo poločasu – záleží na tom, pro jaký sport se rozhodneš.

Jak dvojtip funguje?

Dvojtip funguje na jednoduchém principu, kdy sázíš na dvě možnosti výsledku daného zápasu. Strategie je pouze na tobě, v každém případě se ale raději opírej o reálná data, čímž předejdeš zbytečné ztrátě. Volit můžeš mezi třemi druhy sázek:

  • 1X (případně 10) – sázíš na výhru domácího týmu (1) a remízu (X);
  • X2 (případně 02) – sázíš na remízu (X) a výhru hostujícího týmu (2);
  • 12 – sázíš na výhru domácího týmu (1) a výhru hostujícího týmu (2).

Sázkové kanceláře si samy určují, jaké sázky a v jakém provedení nabídnou svým uživatelům. Můžeš se tak setkat s odlišným označením nebo složitějším zadáváním sázky, ale po čase se se vším určitě sžiješ. Pro lepší pochopení si ještě ukážeme příklad dvojtipové online sázky:

Představ si, že se koná zápas mezi domácím týmem Manchester United a hostujícím týmem Chelsea. Ty se rozhodneš vsadit 1 000 Kč na výhru Manchester United s kurzem 1,25 (1) a remízu s kurzem 3,25 (X nebo 0). Zvolíš tedy dvojtip v podobě 1X (neboli 10).

Mohou nastat hned tři scénáře:

  • Manchester United vyhraje – vyhraješ 1 200 Kč (vklad 1 000 Kč + výhra 250 Kč)
  • Zápas skončí remízou – vyhraješ 3 250 Kč (vklad 1 000 Kč + výhra 2 250 Kč),
  • Chelsea vyhraje – celá tvoje sázka propadne.

Proč je dvojtip oblíbený?

Obecně se dvojtip těší velké oblibě pro svoji flexibilitu, kdy sázkaři poskytuje mnohem vyšší šanci na výhru. Oproti podobné variantě v podobě sportovní sázky bez remízy se navíc výhra řídí podle kurzu, díky čemuž ti bude v případě remízy vyplacen vklad i výhra – více se o sázce bez remízy dozvíš v tomto článku .

Pomocí dvojtipu můžeš riziko ztráty snížit téměř na úplné minimum. I v tomto případě je ale na místě podrobná analýza, která ti napoví, jaká je pravděpodobnost výhry jednoho z týmů nebo remízy. Jen u minima zápasů se setkáš s tím, že by nebylo možné zvolit jasného favorita a druhou nejpravděpodobnější možnost výsledku zápasu.

Hlavní nevýhodou dvojtipu jsou nižší kurzy, a tak i nižší výhry. Stejně jako u klasické sázky 1X2 je proto třeba investovat trochu času do analýzy sázky, díky čemuž si uděláš lepší obrázek o možném výsledku zápasu. U většiny sportovních událostí je však informací více než dost, opřít se můžeš i o sportovní tipy na sázení od zkušenějších.

Výhody dvojtipu

+ Vyšší šance na výhru

+ Snížení rizika ztráty

+ Flexibilnější sázení

Nevýhody dvojtipu

– Nižší kurzy

– Nutnost pečlivější analýzy zápasu

– Menší výhry

Jaké vybírat zápasy pro dvojtip?

Pro dvojtip se hodí méně předvídatelné zápasy, kdy není jisté, zda nedojde k remíze. Jedná se hlavně o případy, kdy hrají oba týmy o důležitý postup. Naopak někteří sázkaři rádi sází na outsidery, ale zároveň se nechtějí vystavit vysokému riziku, takže zvolí i sázku na ověřený tým.

Jako vždy je ale základem podrobná analýza obou týmů, jejich historie a výsledků v posledních pár letech – pomoci ti mohou různé tipy a statistiky. Sázková kancelář podle pravděpodobnosti upravuje své kurzy, které ti dokážou částečně napovědět, jak může zápas dopadnout. V úvahu ber také vnější faktory a současnou dynamiku týmu.

Dvojtip je nepochybně skvělou volbou pro každého, kdo se chce vyhnout vysokému riziku a rád sází na jistotu. Ani tento typ sázky ti však nezajistí, že dosáhneš úspěchu. Na druhou stranu s nižším rizikem přichází i nižší výhry.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right