Co znamená flat staking

Co znamená flat staking a kdy ho použít?

Dnes zabrousíme i do světa financí, a to konkrétně do bankroll managementu. Pokud se chceš vyhnout zbytečným ztrátám, je pro tebe správa bankrollu nezbytností. Jednou z možných strategií je takzvaný flat staking, se kterým svůj rozpočet vystavíš nižšímu riziku. Pojď se s námi podívat, jak funguje a zda se ti vyplatí ho vyzkoušet.

Co to je flat staking?

Ve zkratce lze flat staking popsat jako strategii, se kterou se setkáš zejména v souvislosti s bankroll managementem – více se o bankrollu a jeho správě dočteš tady . Její princip je jednoduchý a spočívá pouze v sázení stejné částky u všech sázek.

Během sázení se tedy držíš stanoveného pravidla a nebereš v úvahu výsledky předchozích sázek, kurzy ani takzvané sportovní sázky na jistotu. Cílem je minimalizace rizika ztráty, která však nemusí být vždy 100% účinná – ale na to se podíváme podrobně níže.

Jak flat staking funguje?

Každý sázkař ví, že sázková kancelář s sebou nese spoustu zábavy, ale i velká rizika. Ty je však možné regulovat pomocí různých strategií, mezi které patří i flat staking. Prvním krokem je stanovení výše vkladu, která může být buď pevná, nebo ji lze nastavit jako procento z výše bankrollu.

Pro začátek si můžeš určit, že budeš sázet pouze 500 Kč na každý tiket. Pokud víš, že pro tebe bude sportovní sázení dlouhodobým koníčkem, přejdi k variabilnější variantě, kdy začneš sázet určité procento bankrollu. Většina sázkařů sází maximálně 1 až 2 % bankrollu.

Proč je flat staking oblíbený?

Flat staking se těší velké oblibě zejména mezi začínajícími a opatrnějšími sázkaři. Pokud jsi ve světě sázení nováček, určitě se neboj flat staking vyzkoušet. Zaprvé se vyhneš zbytečně vysokým ztrátám, a navíc si nebudeš muset zpočátku zatěžovat hlavu složitými výpočty. Právě jednoduchost je jedním z důvodů, proč se flat staking těší nemalé oblibě.

Kromě toho se mnohem snáze vyhneš sázení pod tlakem emocí, kdy se místo logiky řídíš svými pocity – v takových chvílích dochází zpravidla k největším ztrátám. Když se ale budeš držet stanovené částky, nikdy se ti nestane, že na poslední chvíli vsadíš celý bankroll na „zaručené“ sportovní tipy na sázení od kamaráda – více se o zvládání emocí dočteš zde .

Jak už určitě víš, každá mince má dvě strany. To samé platí i o flat stakingu. I když se s ním vyhneš vysokým ztrátám, může jeho dlouhodobé používání ovlivnit tvůj sázkařský potenciál. Pokud budeš sázet stejné sázky, počítej nejen s nízkými ztrátami, ale i výhrami. Ostřílenější sázkaři se čas od času poohlédnou i po jiné strategii, a to zejména u výhodnějších kurzů či ověřených sportovních tipů.

Výhody flat stakingu

+ Nízkoriziková strategie sázení

+ Jednoduchá správa bankrollu

+ Nízké ztráty

Nevýhody flat stakingu

– Nižší potenciál sázek

– Není přizpůsobený kurzům ani ostatním parametrům

Pro koho je flat staking vhodnou volbou?

Flat staking je skvělou volbou zejména pro začátečníky nebo občasné sázkaře, kteří se nechtějí vystavit vysokému riziku. Naopak pro ty zkušenější se hodí flat staking kombinovat s jinými strategiemi. Postupem času si můžeš vytvořit i vlastní model přizpůsobený tvé toleranci rizika, bankrollu i očekávání v rámci výhry.

Sportovní sázení není jednoduchý sport, a proto není divu, že nemalá část sázkařů volí raději bezpečnější strategie. Jednou z těch nejúčinnějších je nepochybně i flat staking. Určitě se mu tedy vyplatí věnovat pozornost a alespoň ho vyzkoušet.

Bez vysokého rizika si odzkoušíš své sázkařské schopnosti a prozkoumáš nové vody. Vždy pamatuj na to, že je lepší držet se zpátky, než zbytečně promrhat celý rozpočet a litovat. Začátky mohou být krušnější, a proto věř zkušenějším a nepouštěj se do sázení po hlavě. Pokud se chceš o strategiích a sázení dozvědět více, projdi si i další sekce naší Akademie .

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right