Co znamená kombi tiket

Co znamená KOMBI tiket

Správné vyplnění tiketu nemusí být tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Kromě klasických SOLO sázek narazíš i na další typy, a to AKO a KOMBI. My se dnes podíváme na poslední z variant, pro níž se mezi sázkaři uchytil název „kombík“. Jak KOMBI sázka funguje a na co při jejím zadávání dát pozor?

Co je KOMBI tiket?

KOMBI tikety sice nejsou žádnou novinkou, ale s rozvojem online sázkových kanceláří se sportovní sázení skrze „kombíky“ těší čím dál větší oblibě. Populární je zejména mezi ostřílenými sázkaři, kteří mají se sázením více zkušeností. KOMBI sportovní sázky jsou jedním z několika typů sázek, které se od sebe liší:

 • počtem událostí, na které sázíš,
 • rozdělením výše vkladů.

Základním principem KOMBI tiketu, označovaného také jako Maxikombi, je možnost vsadit na několik událostí najednou. V praxi můžeš najednou vsadit například na tenisový, fotbalový a hokejový zápas.

To nabízí i AKO tiket, u kterého ale můžeš zvolit pouze jednu výši vkladu. KOMBI je v tomto ohledu mnohem rozmanitější, díky čemuž mohou být jednotlivé sázky různě vysoké. V porovnání s ostatními typy sázek je tak mnohem flexibilnější. Na druhou stranu složitější vyplňování tiketu dokáže nováčky pořádně potrápit.

Více se o typech sázek dočteš v ostatních sekcích akademie – Co znamená SOLO tiket?  a Co znamená AKO tiket?

Jak KOMBI tiket funguje?

Vyplnění KOMBI tiketu není jednoduché, což tě může zpočátku trochu zaskočit. Popravdě si s kombíky nevědí rady ani někteří zkušenější sázkaři, není tedy kam spěchat. Pro lepší pochopení si rozdělíme tvorbu KOMBI sportovní sázky do pár kroků:

 1. Nejprve si zvolíš zápasy, které chceš na tiketu kombinovat. Řekněme, že si vybereš zápasy do tří skupin (A, B, C).
 2. Následně určíš, kolik kombinací se z navolených tipů vytvoří. V tomto případě zvolíme trixie, kdy se sestaví čtyři kombinace AB, BC, AC a ABC.
 3. Pro výhru potřebuješ, aby alespoň dva zápasy byly výherní. Pokud bude výherní zápas A a C, vyhraješ pouze kombinaci AC. Jestliže bude výherní pouze jeden zápas, propadne celý tiket.

Pro náš příklad jsme si zvolili jednodušší typ kombinace. Během sázení se setkáš i se složitějšími kombinacemi, které si projdeme podrobněji níže. Samostatnou kapitolou jsou systémové sázky, u nichž můžeš do jedné skupiny vybrat více zápasů najednou.

Typy KOMBI tiketů pro sportovní sázení

KOMBI tiket stojí na tvorbě kombinací, která je v některých případech složitá. Obecně lze KOMBI sázky dělit do čtyř hlavních kategorií, a to:

 • dvojkombinace (Double) – spojíš dva tipy do jedné sázky,
 • trojkombinace (Treble) – spojíš tři tipy do jedné sázky,
 • čtyřkombinace a vyšší – spojíš čtyři a více tipů do jedné sázky s možností vytvoření různých kombinací (například Five fold, Six fold),
 • systémové sázky – kombinují více tipů, díky čemuž ti umožní vyhrát i při několika nesprávných tipech (oblíbené jsou například systémy Canadian, Heinz, Lucky 15, Lucky 31, Super Heinz, Trixie nebo Yankee).

Jestli se chceš pustit do sázení skrze KOMBI tiket, je lepší zprvu volit jednodušší kombinace. Naopak do systémových sázek se vyplatí vstoupit, až když se pro tebe sportovní sázení stane rutinou a základy budeš zvládát levou zadní.

KOMBI vs AKO tiket – který je lepší?

Jak jsme nakousli už výše, KOMBI sportovní sázky se v mnohém podobají AKO sázkám – narazit můžeš i na označení AKU sázky. I přesto je ale jejich fungování zcela odlišné, což se odráží i na výsledcích sázek.

KOMBI tikety nabízí velkou výhodu v tom, že můžeš vyhrát, i když jeden z tipů nevyjde. Naopak u AKO sázek tiket propadne ihned po prohře jednoho z tipů. Na druhou stranu ti AKO sportovní sázka nabídne vyšší kurzy, a tím pádem i potenciální zisky. Jak tomu ale bývá, se ziskem roste i riziko, kdy sázková kancelář požaduje výhru všech tipů.

Za zmínku stojí také výpočty kurzů u jednotlivých sázek:

 • kurzy u KOMBI tiketů – kurz se pro každou kombinaci vypočítává zvlášť, protože se mezi sebou násobí kurzy jednotlivých událostí, a následně se kurzy snižují podle výsledků zahrnutých tipů;
 • kurzy u AKO tiketů – kurzy jednotlivých zápasů uvedených na tiketu se mezi sebou násobí, výsledkem je jeden kurz pro celý tiket, který je neměnný (díky tomu AKO sázky nabízí vyšší kurzy než KOMBI sázky).

Pokud jsi začátečník a chceš vsadit na více zápasů najednou, bude pro tebe jednodušší na pochopení právě AKO sportovní sázka. V úvahu ber i potenciální riziko, které by mělo jít ruku v ruce s tvým bankroll managementem . Jestli se raději držíš zpátky a zároveň se nechceš vzdát sázky na více tipů, může být pro tebe bezpečnější volbou KOMBI tiket. Ale ani ten ti výhru nezaručí.

Jak vybrat správné události pro KOMBI tiket?

Jak už víš, KOMBI tikety jsou vyšší dívčí, se kterou si efektivně poradí jen někteří sázkaři. Pokud se do nich chceš i přesto pustit, je třeba pochopit, pro jaké zápasy a sportovní události se KOMBI sázky hodí. Během vyplňování tiketu se drž těchto základních pravidel:

 1. Všechny zápasy si dopředu podrobně analyzuj a nepouštěj se do sportů, kterým dostatečně nerozumíš.
 2. Během výběru zápasů do skupin se zbytečně neunáhli. Většina sázkařů volí raději nižší počet událostí, které mají ověřené a věří jim. V opačném případě zbytečně snižuješ svoji šanci na výhru i částku, kterou ti sázková kancelář vyplatí.
 3. Dopředu zvaž, jakému riziku se můžeš s KOMBI sázkou vystavit. V ideálním případě by ti měla sázka pomoci riziko snížit.
 4. Zpočátku se drž jednoduchých kombinací a až poté zkus sázet skrze složitější sázkové systémy. Všechny si dopředu pečlivě nastuduj a neboj se požádat o radu zkušenějších sázkařů.

KOMBI tiket nabízí zajímavou a dynamickou formu sázení, která ti poskytne vyšší diverzifikaci a ve většině případů i snížení rizika ztráty vkladu. Pro výběr vhodných zápasů si pročti sekci s názvem Na jaké sporty je výhodné sázet?

Jestliže nemáš dostatek zkušeností a sportovním sázkám zrovna moc nerozumíš, nebude pro tebe KOMBI sázka nejlepší volbou. Nejprve zapracuj na svojí strategii, otestuj si možnosti sportovního sázení a teprve poté se pouštěj do větších akcí.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right