Co znamená over a under

Co znamená OVER a UNDER v sázení?

Když se pouštíš do sportovního sázení, je nejlepší začít od základů. Proto se dnes podíváme na zoubek dvěma nejznámějším druhům sázek, a to OVER a UNDER. S jejich pomocí se do sázení hravě ponoříš a můžeš se pustit i do komplikovanějších strategií. Níže se dozvíš nejen to, jak tyto typy sázek fungují, ale i to, kdy je využiješ a na co se u nich vyplatí dát pozor.

Co je to sázka OVER nebo UNDER?

Zjednodušeně lze říci, že sázky OVER a UNDER se vztahují na celkový počet událostí, ke kterým může během daného zápasu dojít. Událostí může být myšlen gól, body, sety a další počitatelné výsledky daného sportu. Pro zlehčení se budeme v tomto článku opírat o fotbal – pokud se chceš o sázení na tento sport dozvědět více, koukni sem.

Sázková kancelář sama stanoví sázky OVER a UNDER s konkrétními hodnotami. Narazit můžeš například na počet gólů 2,5 OVER a 2,5 UNDER. Poté už jen zvolíš, zda odhaduješ, že reálný počet gólů překročí stanovenou hranici, nebo bude naopak nižší. Pokud zvolíš:

  • OVER – sázíš, že počet gólů bude vyšší než stanovených 2,5;
  • UNDER – sázíš, že počet gólů bude nižší než stanovených 2,5.

Zvolené hodnoty mohou být celá, ale i desetinná čísla. Je tedy běžné, že jsou branky u fotbalu stanoveny na 2,5 a góly u hokeje na 5,5. Od dané hodnoty se odvíjí i výše kurzu, kdy jako vždy platí, že s poklesem pravděpodobnosti roste výše kurzu, a tím pádem i výše potenciální výhry.

Jak fungují sázky OVER/UNDER?

U sázek OVER a UNDER se můžeš setkat s různými hodnotami, u nichž nemusí být vždy jednoznačné, zda vyhráváš. Vyhodnocení sázky je složitější zejména pro začínající sázkaře. Jednotlivé hodnoty si pro lepší pochopení probereme níže.

OVER/UNDER 0,5

V tomto případě u OVER vyhraješ, když během zápasu padne jeden a více gólů. U sázky UNDER naopak vyhráváš, když nepadne žádný gól.

OVER/UNDER 0,75

Menším oříškem jsou sázky 0,75. Jestliže zvolíš OVER, vyhraješ, když padne jedna branka – získáš ale pouze polovinu výhry. V případě, že padne více gólů, sázková kancelář ti vyplatí celou výhru.

U sázky UNDER vyhraješ celou částku, pokud branka nepadne. Když ale padne jeden gól, vyhráváš opět pouze polovinu výhry. Když se týmu podaří trefit více branek, nevyhráváš nic.

OVER/UNDER 1,25

Zde je OVER sázka je výherní, pokud padne jedna, dvě a více branek – u jedné branky ale získáváš pouze poloviční výhru. UNDER sázka je výherní, když nepadne žádná branka, nebo když padne jedna branka, ale sázková kancelář ti v takovém případě opět vyplatí pouze polovinu výhry.

OVER/UNDER 1,5

Jestliže u OVER sportovní sázky padnou dva a více gólů, vyhráváš – s jedním golem prohráváš. Pokud u UNDER padne jeden nebo žádný gól, vyhráváš.

OVER/UNDER 1,75

OVER sázka bude výherní, když padnou dva góly (polovina výhry) nebo tři a více gólů (plná výhra). Naopak UNDER sázky vyhrávají, když nepadne žádný nebo pouze jeden gól (plná výhra) nebo dva góly (pouze polovina výhry).

Během hraní samozřejmě narazíš na vyšší hodnoty, než jsme uvedli výše – i pro ně ale platí podobná pravidla. Jediné, co se bude měnit, je počet gólů.

U sázky OVER 2,25 tedy výhru získáš, když padnou tři góly a více – pokud padnou dva, dostaneš pouze polovinu výhry. U sázky OVER 6,25 vyhraješ, pokud padne sedm a více gólů – u šesti gólů máš jen polovinu.

Zpočátku pro tebe bude určení výhry složitější, pokud se ale naučíš základní rozdělení výše, brzy se ve všem zorientuješ a stane se z tebe opravdový profík. Během sázení věnuj pozornost i dostupným kurzům – jak se v nich orientovat se dozvíš tady .

Na co vše lze sázet

Sázky OVER a UNDER jsou dostupné u široké škály sportů a vztahují se na různé hodnoty. Jednat se může o góly, počty kol v boxu nebo MMA, stejně tak jako o počet bodů nebo setů. Sázkové kanceláře často nabízí i speciální sázky, které se mohou týkat různých hodnot v daném zápase.

Ve fotbale tak můžeš vsadit nejen na počet branek, ale i počet žlutých karet, rohových kopů nebo faulů. Prakticky tedy neexistují sporty, u kterých by nebylo možné sázky OVER a UNDER podat. Pouze záleží na tom, zda ti tuto možnost nabídne zvolená sázková kancelář.

Výhody sázek OVER/UNDER

+ Předvídatelnější výsledky

+ Nižší riziko než u jiných sázek

+ Jednoduché sázení i pro začátečníky

+ Široká škála sportů

Nevýhody sázek OVER/UNDER

– Celá řada ovlivňujících faktorů

– Je třeba věnovat čas podrobnější analýze

– Nižší kurzy

 

Strategie pro sázky OVER/UNDER

Sportovní sázení pomocí sázek OVER a UNDER vyžaduje pečlivou analýzu, díky které se ti podaří přesněji odhadnout, jaké budou výsledky daného zápasu. Vyčleň si trochu času a podívej se na výsledky jednotlivých týmů. Také mrkni na ratingy a nech se inspirovat zkušenějšími analytiky.

Pozor si dej na vnější vlivy – velkou roli může hrát například počasí během zápasu nebo například změny osazenstva daného týmu. Velký pozor si dej na impulzivní sázení, které ti může zlomit vaz. Stojí za ním většinou nával emocí, které tě ovládnou a zatemní ti hlavu. Pokud se je chceš naučit ovládat, koukni se na našeho průvodce .

Sázení pomocí OVER a UNDER tě zaručeně zabaví, a když si dáš záležet na analýze jednotlivých zápasů, pravděpodobně ti přinese i zisky. Právě proto je takové sázení vhodnější pro sázkaře, kteří danému sportu rozumí. Zpočátku vol pouze sporty, které jsou k tvému srdci blíže – vybírat můžeš mezi fotbalem, hokejem, MMA a dalšími. Nikdy ale nezapomínej na správný bankroll management.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right