Sázka bez remízy

Co je sázka bez remízy a kdy ji využít?

Pokud tě láká sportovní sázení, zejména pak na sporty jako fotbal nebo hokej, určitě by ti neměla uniknout možnost sázky bez remízy. Právě ta je v naší komunitě velmi oblíbená, a to hlavně u zápasů, které nejsou jednoznačné. Jak přesně sázka bez remízy funguje a kdy se jí vyplatí použít? Pojďme si tyto otázky zodpovědět.

Co je to sázka bez remízy?

Během sázení se setkáš s několika druhy sázek, které slouží k různým účelům. Úplným základem je sázka 1X2 , se kterou sázíš na dva možné výsledky najednou – výhru domácího týmu, remízu nebo výhru hostujícího týmu. Ve své nabídce ji má každá sázková kancelář, která ji může navíc doplnit i o další druhy sázek, které zpravidla bývají ještě atraktivnější.

Se sázkou bez remízy (SBR) můžeš vsadit na jeden z týmů, aniž by tě případná remíza jakkoli ohrozila. Když k ní dojde, neprohráváš a vklad se ti vrátí. Ve výsledku s její pomocí jednoduše snížíš míru rizika téměř na minimum. Jediné, co musíš trefit, je výherní tým.

Jak sázka bez remízy funguje?

Sázka online bez remízy funguje na jednoduchém principu, kdy ti sázková kancelář v případě remízy vyplatí vsazenou částku zpátky. Při samotném sázení si zvolíš výhru daného týmu s konkrétním kurzem. Pokud se stane, že zápas dopadne remízou, k tvojí sázce se přiřadí kurz 1 – výhra se tak vynuluje a tobě se vrátí pouze vložená částka.

V tomto ohledu je výhodnější dvojtip , u kterého lze vsadit jak na výhru jednoho z týmů, tak i na remízu, takže se pak vyplácí s kurzem. V obou případech máš ale mnohem vyšší šanci, že minimálně nepřijdeš o svůj vklad. Pro lepší přehled si fungování SBR ukážeme na příkladu:

Představ si, že proti sobě hraje FC Barcelona a Real Madrid. Ty si zvolíš sázku bez remízy ve výši 1 000 Kč na Real Madrid s kurzem 1,5. Nastat mohou tři situace:

  • Real Madrid vyhraje – vyhraješ 1 500 Kč (1 000 Kč vklad a 500 Kč výhru);
  • Padne remíza – bude ti vyplacen pouze vklad;
  • Vyhraje FC Barcelona – prohráváš celý vklad.

Proč jsou sázky bez remízy oblíbené?

Většina sázkařů si velmi dobře uvědomuje, jak moc je sportovní sázení rizikové, a proto uvítají, když se zbytečně nemusí vystavit vysokému riziku ztráty. Právě to jim sázka bez remízy umožňuje, díky čemuž patří mezi nejoblíbenější druhy sázek.

Na druhou stranu je třeba počítat s nižšími kurzy, čímž se bohužel sníží i tvoje potenciální výhra. V souvislosti s tím je na místě pečlivě vyhodnotit, zda se sázka pro daný zápas opravdu hodí. Jinak zbytečně vsadíš své peníze do sázky s nízkými kurzy.

Výhody sázky bez remízy

+ Nižší riziko ztráty

+ Jednodušší sázení

+ Jistější sázka na favorita

Nevýhody sázky bez remízy

– U remízy pouze výplata vkladu

– Výrazně nižší kurzy

Kdy se vyplatí sázku bez remízy využít?

Sázka bez remízy není vhodná pro každé sportovní sázení. Obecně se hodí sázku bez remízy zvolit u zápasů, u kterých není jasné, kdo se může stát vítězem. Jednat se může o sportovní utkání, kdy se proti sobě postaví dva stejně silné týmy, nebo naopak utkání, kdy jde doslova o všechno.

Dobrou volbou je také v situacích, kdy nemáš jistotu, zda se tvému favoritovi opravdu podaří vyhrát, ale stále mu věříš. V takovém případě je opět pravděpodobná remíza. I když tvůj tým nevyhraje, zůstane ti alespoň vklad, který můžeš použít na další tiket.

Pokud se chceš vyhnout ztrátě v případě remízy, je pro tebe sázka bez remízy zajímavou alternativou. Každopádně vždy počítej s tím, že ti ani tak výhru nezajistí. Před sázkou věnuj pozornost i analýze daného zápasu a střízlivě vyhodnoť, zda se ti sázka bez remízy vyplatí. A hlavně si napjatou atmosféru nezapomeň užít.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right