Dostihy a sázky aneb historie kurzového sázení

V dnešní době je kurzové sázení běžnou součástí mnoha sportů. A nejen nich, setkat se s ním můžeš třeba i při volbě prezidenta nebo královny krásy. Aby ses do něj pustil, ani není potřeba nikam chodit. Stačí se jednoduše přidat do rodiny Freebethunters a zkusit své štěstí online.

Anglie jako kolébka kurzového sázení

Moderní historie kurzového sázení se počítá až od roku 1635. A nejspíš tě nepřekvapí, že je neodmyslitelně spjata s dostihy. Úplně první sázku totiž mají na svědomí pánové Havers a Prettyman, kteří proti sobě postavili své koně. Sešli se v londýnském Hyde Parku a vsadili stejnou částku na to, které ze zvířat dopadne lépe. Kurz byl tedy férový a podle současných pravidel odpovídal 2:1 – jak přesně kurzy fungují se dozvíš tady.

Na pomezí legality

Kdo z nich tehdy vyhrál už dohledáš jen těžko. Mnohem důležitější je, že odstartovali trend kurzových sázek, které se časem dostaly daleko za hranice Anglie. Dlouhá léta ale zůstávaly na hranici legality, podobně jako například casina nebo výherní automaty. A v mnoha zemích mají se zákonem problémy dodnes. Zakázané jsou i na některých místech v USA, samozřejmě s výjimkou legendárního Las Vegas.

V našich končinách byly sportovní a celkově kurzové sázky dlouho určené jen vyvoleným, respektive ilegálním bookmakerům. A pokud jsi na ně neměl kontakty, nebyla šance se do tohoto světa vůbec dostat. Teprve od revoluce v roce 1989 můžou v Česku sázet i běžní smrtelníci.

V 90. letech tedy přišel největší boom kurzového sázení, kterého využilo hned několik podnikavých jedinců. Jedním z nich byl i známý spisovatel, textař a producent Michal Horáček, který se svými společníky založil první sázkovou kancelář Fortuna. Brzy ji následoval Tipsport Vratislava Randy a pak i Synot, Betano a mnoho dalších. Právě první dvě jmenované firmy jsou dodnes největšími hráči na českém trhu. Kromě kurzových sázek provozují i online casino s bonusy za registraci.

První online sázkovky

Dalším přelom, který by sis měl rozhodně zapamatovat, nastal v roce 1994. Ano, právě tehdy vznikly na karibských ostrovech Barbados a Antigua první online sázkové kanceláře. Sázení tak získalo úplně jiný rozměr a firmám zaměřeným na tento druh hazardu se skrze virtuální prostředí otevřely dveře do celého světa. Od té doby se moderní technologie vyvíjejí raketovou rychlostí, a tím stoupá i popularita sportovních sázek. Velkou výhodou jsou hlavně živé přenosy, díky kterým můžeš téměř okamžitě reagovat na průběh sportovních klání, i když se odehrávají tisíce kilometrů daleko.

Základní přehled o vývoji kurzovních sázek tedy máš a jisté je, že nikdy nebyly takové možnosti, jakých můžeš využívat dnes. Nezapomeň jich tedy řádně využít, staň se součástí legendy Freebethunters a sleduj novinky, které ve světě hazardu přibývají téměř každý den.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right