Fibonacciho posloupnost

Fibonacciho posloupnost: Jak ji využít u sázení?

Hledáš systém, který ti poslouží jako odrazový můstek při sportovním sázení? Existuje jich mnoho a záleží jen na tobě, na kterém svou strategii postavíš. Než se ale do sázení pustíš, udělej si přehled v tom, jak fungují. Zajímavé pro tebe může být využívat například Fibonacciho posloupnost.

Systém Fibonacci se řadí mezi nejoblíbenější způsoby sázení, hned vedle systému Martingale . Jeho výhoda spočívá v tom, že nepotřebuješ pěticiferný bankroll hned u 15. sázky, je tedy šetrnější k počátečnímu kapitálu. Stejně jako u všech sázkových systémů je ale potřeba mít bezpečný bankroll management.

Historické okénko

Fibonacci neboli Leonardo Pisánský byl vynikající středověký matematik, který se do historie zapsal hlavně tím, že po Evropě rozšířil používání arabských číslic. Do té doby se v Evropě používaly číslice římské, které už tehdy nebyly moc vhodné na převody měn, výpočet marže a další praktické výpočty.

Mimo jiné Leonardo využíval matematiku k tomu, aby pomohl různým hospodářům. V rámci jedné ze svých zakázek měl za úkol popsat růst populace králíků během několika následujících měsíců. Právě při těchto výpočtech vytvořil řadu čísel, kterou dnes nazýváme Fibonacciho posloupnost a která dnes tvoří základ herních strategií celé řady sázkařů.

Jak Fibonacciho systém funguje?

Nejdříve se podíváme na samotnou posloupnost. Ta se skládá z nekonečné řady čísel, kde každé další číslo v řadě je součtem dvou předchozích, což znamená, že:

  • pokud jsou první dvě čísla 0 a 1, tak další číslo bude 1 (0 + 1);
  • v posloupnosti teď máme 0, 1, 1, když sečteme poslední dvě čísla (1 + 1), získáme 2;
  • když budeme nadále postupovat stejným způsobem, další číslo v řadě bude 3 a tak můžeme pokračovat donekonečna.

Prvních deset číslic Fibonacciho posloupnosti je tedy 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34. Při sázení využíváš právě této posloupnosti, podobně jako v systému Martingale.

Fibonacci se stejně jako ostatní systémy využívá v ruletě, ve které je výhra při sázce na barvu přesně dvojnásobek vkladu. Při kurzovém sázení si prostě jen vybereš tip s kurzem 2,00 (50% pravděpodobnost výhry).

Jak se využívá při sázení?

Pojďme na to jednoduše. Svou hru začneš u čísla 1 (1 Kč – můžeš si pod tím ale představit 100 Kč nebo 1000 Kč, je to na tobě).

Vsadíš 1 Kč, a pokud vyhraješ, máš hotovo, vyděláno. Pokud prohraješ, číslo si napíšeš na papír a pokračuješ v sázení dalším číslem v řadě, v tomto případě opět 1 Kč. V případě prohry tedy stále přidáváš vsazená čísla na papír dle výše popsané posloupnosti.

Ve chvíli, kdy se sázka vydaří, škrtáš poslední dvě číslice a sázíš poslední číslo, které ti na papíře zůstane. Hraješ tak dlouho, dokud nevyškrtáš všechna čísla na papíru. Ve chvíli, kdy ti na papíře nic nezbude, sázíš opět 1 Kč. Pokud sázka vyjde, máš vyděláno, pokud ne, začínáš novou Fibonacciho posloupnost.

V příkladu se začíná s 1 Kč, ale samozřejmě to můžeš násobit podle možností tvého bankrollu, ale nezapomeň si tenhle násobek držet i u všech následujících čísel v řadě. Pokud je tvůj kapitál neomezený, vždy se dostaneš zpět k dvojnásobku své původní částky.

Neomezený kapitál samozřejmě nemá nikdo, proto je Fibonacci oblíbený hlavně proto, že je k tvým penězům šetrnější a kratší série proher tvé finance tolik neohrozí.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right