Jak k sázení přistupovat zodpovědně

Jak k sázení přistupovat zodpovědně?

Sázení může být skvělá forma zábavy a zvenčí často působí také jako jednoduchá forma výdělku. První část této věty je rozhodně pravda, za tu druhou bychom ale ruku do ohně nedali. Ve chvíli, kdy si nenastavíš zdravé hranice, ze sázkové kanceláře nemusíš vyjít jako boháč, ale spíše člověk s finančními problémy. To nechceme ani my, ani ty. Proto sázej zodpovědně!

Co znamená sázet zodpovědně?

Především si musíš uvědomit, že zodpovědné sázení je postaveno na sebekontrole. Nikdo jiný tě nemůže hlídat a říkat ti, co máš a nemáš dělat. Ty sám musíš mít svou situaci pevně pod kontrolou, znát své limity a ovládat své emoce .

Kromě toho si musíš hned na začátku uvědomit, že sázení je postaveno na pravděpodobnosti, to znamená, že vždy existuje nejen šance, že vyhraješ, ale také riziko, že prohraješ. To musíš brát v potaz při každé sázce.

Abys maximalizoval možnost výhry, musíš být co nejinformovanější. Čím víc o sázení víš a čím širší máš znalosti v oblasti či sportu, na který sázíš, tím lépe pro tebe.

Jak sázet zodpovědně?

Pojďme si výše uvedené informace rozvést konkrétně. Pokud chceš sázet zodpovědně, nikdy nebudeš sázet peníze, které potřebuješ k zaplacení základních potřeb (nájem, náklady na energie, strava, rodinné výdaje, apod). Sázet musíš tak, aby to neovlivnilo tvůj životní standard.

Proto je nezbytné si dopředu stanovit jasný bankroll , se kterým můžeš při sázkách nakládat. Měla by to být taková částka, jejíž případná ztráta tě nezruinuje. Protože jak už bylo řečeno výše, vždy musíš počítat i s možností, že o své peníze můžeš přijít. Pokud všechny peníze určené k sázení prohraješ, měl by ses od sázení držet dál. A už vůbec bys neměl sázet na dluh.

Zodpovědné sázení je také postaveno na chladné hlavě. Nikdy nesmíš nechat zvítězit své emoce a dělat unáhlená rozhodnutí, pro která neexistuje racionální vysvětlení. Tvé kroky by měly být vždy vypočítané a ideálně předem stanovené.

Stres či rozhodování pod tlakem může vést k chybám, které tě budou mrzet. Nepromyšlené sázky, které ti mají pomoci získat všechny prohrané peníze zpět, mnohdy končí ještě větším minusem.

Třetí, neméně důležitá poučka je – rozuměj sázení. Lehce se to řekne, hůře se to provádí. Pokud jsi začátečník, je jasné, že do tohoto světa teprve pronikáš. Měl by ses ale snažit vše pochopit co nejdříve. Aby bylo tvé sázení zodpovědné, musíš se například orientovat v tom, jaká jsou pravidla her, jak fungují kurzy a jak se převádějí na pravděpodobnost. Rozhodně bys měl také vědět, jaké kroky jsou povoleny, a nikdy nevyhledávat nelegální cesty.

Také bys měl rozumět systémům, podle kterých se dá sázet, umět rozlišit typy tiketů a orientovat se v různých pojmech, jako cashout, handicap nebo flat staking . Čím více o sázení budeš vědět, tím strategičtěji můžeš sázet.

Díky vědomostem budeš mít realistická očekávání a nebudeš se hnát za nedosažitelnými cíli.

Jak poznáš, že se sázení vymyká tvé kontrole?

Neustále se hlídat je těžké. Nezdravé chování při sázení na sobě navíc neuvidíš hned, ale nejspíš se bude projevovat nenápadně a postupně. Proto si hlídej některé základní věci:

  • finanční tíseň – pokud začneš kvůli sázení pociťovat finanční nedostatek v běžném životě, znamená to, že dáváš do hry moc peněz. Toto není bezpečná situace, protože hraješ s penězi, které potřebuješ jinde. Nezapomeň, že každou sázkou se vystavuješ i možnosti prohry;
  • emoční nestálost – pociťuješ při nepovedených sázkách velké návaly vzteku a máš tendenci nechat se tím u dalších kroků ovlivnit? Pak by sis měl dát odstup;
  • skrývání se – pokud máš pocit, že bys své sázení měl schovávat před rodinou a přáteli, znamená to, že podvědomě cítíš, že k tomu nemáš zdravý vztah;
  • nezájem o jiné aktivity – jestli tě během dne nezajímá nic jiného než aktuální kurzy, dostupné sázky a možnosti výhry, pak se z tvého koníčku očividně stává závislost. Sázení by nikdy nemělo mít přednost před vším ostatním.

Pamatuj, sázení jako takové není špatný koníček, rozhodně by ale nemělo získat kontrolu nad tvým životem. Zodpovědným sázením můžeš naopak i získat a možná dokonce zvýšit svůj životní standard. Toto ale není zadarmo a musíš vědět, jak takových cílů dosáhnout. To sice zabere nějaký čas, ale pokud k tomu přistoupíš správně a budeš ochotný se vše naučit, můžeš si přijít na zajímavý přivýdělek.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right