Jak sázet na e-sport

Jak sázet na e-sport?

E-sporty postupně pronikají do nabídky sázkových kanceláří. Pokud se řadíš mezi milovníky gamingu a rozumíš sázení, máš velkou šanci přijít s úspěšnými tipy, a tak získat zajímavé výhry. Jako každý sport mají i e-sporty svá specifika, s nimiž musíš počítat. Všemi tě provedeme níže v našem průvodci, kde se s tebou podělíme i o užitečné tipy a triky.

Co jsou to e-sporty a jakými se řídí pravidly?

E-sporty se do světa sázení dostaly především díky období pandemie, kdy jejich popularita rapidně vzrostla. Pro zjednodušení lze říci, že se jedná o soutěžní hraní videoher, které se však dostalo na zcela jinou úroveň. Turnaje se pořádají v obrovských halách, kde hráče sledují stovky i tisíce fanoušků.

Odvětví e-sportů roste nezadržitelnou rychlostí a pravděpodobně ho čeká zářná budoucnost. Ve většině případů se jedná o klasické počítačové hry – turnaje válcují zejména hry na PlayStationu a Xboxu.

Mezi nejoblíbenější tituly se řadí:

 • Dota 2,
 • Counter Strike Global Offensive,
 • Fifa,
 • League of Legends.

Pravidla hry jsou daná zvoleným titulem, přičemž se hraje až do doby, dokud jeden z hráčů nebo týmů nevyhraje. Nejčastěji se setkáš s týmovými hrami, které mají větší soutěžní potenciál a často zahrnují i nutnost strategického plánování.

Jaké sportovní sázky se u e-sportů vyplatí použít?

Sportovní sázení je u e-sportů stále v plenkách, a proto je možné, že u sázkových kanceláří narazíš na odlišnou nabídku sázek. Vždy můžeš vsadit na vítěze zápasu, ale i výsledky jednotlivých kol. V některých případech lze uzavřít sázku i na počet získaných bodů nebo dosažení konkrétního cíle ve hře – ten se bude opět odvíjet od zvoleného titulu.

Oblíbené události pro sportovní sázky na e-sport

Hledání dostupných soutěží a turnajů může být i přes popularitu e-sportů obtížnější. I přesto se už pár let konají velké turnaje. Oblíbené a známé jsou například tyto:

 • League of Legends World Championship,
 • Dota 2’s The International,
 • Counter-Strike: Global Offensive Major Championships.

U takto velkých turnajů máš jistotu, že se do nich zapojí ti nejlepší hráči, čímž zvýšíš i svoje šance na výhru. U favoritů ale na druhou stranu nemůžeš počítat s vysokými kurzy. Pokud však nemáš s e-sportem dostatek zkušeností, bude lepší se nejprve držet známějších hráčů a týmů.

Postupem času se můžeš specializovat na konkrétní žánry e-sportu, jako je:

 • MOBA (Multiplayer Online Battle Arena),
 • FPS (First-Person Shooter),
 • závodní hry,
 • battle royale,
 • sportovní simulace.

Jak správně sázet na e-sporty?

E-sporty jsou ve světě sportovního sázení stále novinkou. Hledání správné strategie je tak pro většinu sázkařů složité, takže se často nevyhnou chybám. Těm se nevyhneš ani ty, ale s trochou trpělivosti a času se ti podaří najít svoji vlastní strategii. Pokud zvažuješ sportovní sázení do e-sportů, zaměř se na:

 • žánr e-sportu – každý žánr má svá specifika, od kterých se odvíjí i pravděpodobnost výhry daného týmu;
 • typ turnaje – zjisti si dopředu, o jaký se jedná turnaj, kolik se ho účastní týmů a jaká jsou jeho pravidla;
 • znalost dané hry – každá hra je jiná, proto by sis ji měl v ideálním případě zkusit zahrát, nebo se alespoň podívat, co je její podstatou.

Pokud si nějaký tým vybereš, dej si pozor na to, aby během hraní nedošlo například k výměně hráče, kterého neznáš. I jeden pouhý hráč může hru narušit natolik, že favorizovaný tým prohraje. Pozor si dej také na dostupné kurzy, jež se budou u sázkových kanceláří různit.

Sportovní sázení na e-sport je pro většinu sázkařů velkou neznámou. Jelikož je toto odvětví pořád ještě na začátku, musíš investovat svůj čas do jeho objevování a hledání nových strategií . Podobně jako u jiných sportů platí, že co vyhovuje jiným sázkařům, nemusí vyhovovat tobě. Vzdělávej se a hlavně se nikdy nenechej unést emocemi.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right