Jak sázet na fotbal

Jak sázet na fotbal? Hlavně s mírou

Pokud jde o popularitu kurzového sázení, snad na každém žebříčku vede fotbal. Už dávno se navíc neřeší jen konečný výsledek. Existuje spousta milovníků adrenalinu, kteří raději sází live, tedy až v průběhu zápasu, a snaží se odhadnout počet rohů nebo penalt.

Ať už jsi jedním z nich nebo chceš mít „své jisté“, dáme ti pár tipů, se kterými můžeš být před ostatními sázkaři o krok napřed. Pamatuj ale na to, že parta Freebethunters nikdy neradí, jen inspiruje a pomáhá ti se zlepšovat.

Proč jsou sázky na fotbal tak časté?

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě, a tak celkem logicky vede i v tabulkách sázkových kanceláří včetně těch českých, jako jsou Synot, Fortuna, Betano cz nebo Chance cz. Důležitou roli ale hraje i jeho atraktivita. Při každém zápase se může stát tolik událostí, že ani detailní znalost obou týmů a analýzy jejich předchozích zápasů nemusí být stoprocentní.

Nikdy nevíš, jestli se nějaký hráč nezraní nebo nebude vyloučen. A pak jsou tu i náhodné šance a další nepředvídatelné momenty. Právě díky tomu sázkařům stoupá adrenalin a baví se podobně, jako když hrají online casino nebo automaty za peníze. Na druhou stranu tě to může odradit a vybereš si jiný sport. A pokud mu rozumíš, může to pro tebe být i mnohem výhodnější než sázení na fotbal.

Soutěže, které sázkaři milují

Oblíbených soutěží je celá řada. Sváteční sázkaři často preferují Euro nebo mistrovství světa, kdežto pravidelní fanoušci si radši vsadí na lokální soutěže, a to i nižší úrovně. Často jde o zápasy, na které se jdou osobně podívat a chtějí se zkrátka bavit ještě o něco víc. A zároveň mají výhodu, že v jejich případě nejspíš nedojde k ovlivňování zápasů, jako se to bohužel občas stává v nejvyšších soutěžích.

Nemusí to ale samozřejmě být pravidlem. Spousta členů naší Freebethunters rodiny sází i na Premier League, Ligu mistrů apod. Záleží jen na vypsaném kurzu, tvých preferencích a znalostech. Hlavní je, aby sis to užil a vyhrál, nebo prohrál maximálně tolik, kolik si můžeš dovolit. Nejdřív si tedy spočítej hodnotu sázky (value bet), která určuje tvoje reálné šance na výhru. Nezapomeň si ale stanovit ani správný bankroll management , tedy správu financí určených k sázení.

Na co se vyplatí sázet?

Základem je výběr legální a spolehlivé sázkové kanceláře. Už tím máš vlastně napůl vyhráno. A pak si musíš ujasnit, jestli chceš spíš riskovat, nebo se tentokrát budeš držet při zemi. Obecně je totiž těžké určit, co se ti vyplatí a co ne.

Pro začátek si můžeš zkusit vsadit na výsledek s nižším kurzem, tedy takzvanou dvojitou šanci, kdy tipneš dvě ze tří možností – výhru, remízu či prohru. Příště pak klidně zkus být odvážnější, ale nic nepřeháněj.

Zbytečně podceňované jsou pak poločasové sázky nebo některé tipy na průběh zápasu. Ostřílení sázkaři je ale naopak často vyhledávají. Naproti tomu u akumulovaných sázek často vychází riziko příliš vysoké, a tak do nich jdou jen nenapravitelní fanoušci hazardu. Důvodem jsou násobené výhry, pro které ale potřebuješ správně určit všechny tipy na tiketu. Jinak nemáš nic.

Pokročilá strategie sázení

Každý profesionál ti řekne, že hlavní je zůstat nohama na zemi, nenechat se ovládnout emocemi a řídit se rozumem. Není to jednoduché, ale časem se disciplíně určitě naučíš. Když sázení přijdeš na chuť, třeba se brzy staneš hvězdou. Zkusit to můžeš hned při příštím zápase.

Zaujal tě fotbal i z hlediska sázení? Nebo radši zůstaneš jen nadšeným fanouškem? Ať už je to jakkoliv, hlavně se dobře bav, ale při utrácení za lístky i tikety mysli na zadní vrátka.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right