Jak sázet na MMA

Jak sázet na MMA – prosázej se k výhře

MMA neboli smíšená bojová umění se v posledních letech těší velké oblibě. Pokud se mezi fanoušky tohoto sportu řadíš i ty, můžeš své znalosti využít při sázení. MMA se obecně řadí mezi nevyzpytatelné sporty, takže ti zajistí nejen zábavu, ale i adrenalin. Jak sázet na MMA a jak na správnou tvorbu strategie?

Co je to MMA a jakými se řídí pravidly?

Jelikož je MMA pro některé sázkaře novinkou, mrkneme nejdříve na jeho pravidla. Za touto zkratkou se skrývá anglický název Mixed Martial Arts, který lze přeložit jako smíšená bojová umění. Ve zkratce se tedy jedná o kombinaci různých bojových umění, jako je box, kickbox, judo nebo jiu-jitsu.

Díky tomu jsou MMA zápasy mnohem dynamičtější a atraktivnější. Boje probíhají zpravidla v kleci ve tvaru kruhu nebo osmiúhelníku. Bojovníci mohou využívat širokou škálu bojových technik, včetně úderů, hmatů či chvatů. Porazit soupeře lze:

 • knockoutem (KO),
 • technickým knockoutem (TKO),
 • submisí (hráč se vzdá),
 • přidělením vyššího počtu bodů.

Bojovníci se musí zároveň vyvarovat zakázaným technikám a útokům, jako jsou údery do hlavy, krku nebo zad. Pro úplné pochopení zápasu a počítání bodů budeš potřebovat trochu praxe. I když to může na první pohled působit složitě, časem budeš předvídat kroky většiny bojovníků s mnohem větší přesností.

Jaké sportovní sázky se u MMA vyplatí použít?

Možnosti sázení jsou v MMA opravdu rozmanité. Můžeš sázet na vítěze zápasu, způsob výhry nebo dokonce na to, v kterém kole dojde k ukončení zápasu. Dostupné jsou i mnohem detailnější sportovní sázky, kdy zvolíš, kdo první zasáhne soupeře či komu se povede takedown. Mezi sázkaři se velké oblibě těší:

 • Money Line sázky – sázíš na to, který bojovník podle tebe vyhraje zápas;
 • Sázky na způsob výhry – tipuješ, jakým způsobem bude zápas ukončen (knockoutem, technickým knockoutem, submisí, nebo rozhodnutím rozhodčích), zde už potřebuješ znát chování daných hráčů a jejich oblíbené techniky;
 • OVER a UNDER sázky – sázková kancelář stanoví určitou základní dobu trvání zápasu (například 1,5 kola) a ty tipuješ, zda zápas skončí před (under) nebo po něm (over);
 • Round sázky (sázky na kola) – s jejich pomocí můžeš tipnout, ve kterém kole bude zápas ukončen, tato sázka vyžaduje dobrou znalost bojovníků a jejich stylu boje;
 • propoziční sportovní sázky – do sázky můžeš zahrnout různé specifické aspekty zápasu (například zda tvůj favorit udeří jako první nebo jaký konkrétní chvat provede).

Pro správnou volbu sportovní sázky potřebuješ alespoň nějakou praxi, ale pokud se v MMA orientuješ, rychle se vše naučíš. Jednotlivé zápasy jsou extrémně nevyzpytatelné. Zaměřit se musíš především na samotné zápasníky a jejich chování v kleci. Pokud například víš, že tvůj favorit je lepší v boji na zemi, je větší pravděpodobnost, že se mu podaří zápas ukončit submisí.

Oblíbené události pro sportovní sázky na MMA

MMA v posledních letech zažívá vlnu popularity, díky čemuž můžeme sázet na širokou škálu zápasů. Nejznámější organizací je nepochybně UFC, kde narazíš na jedny z nejlepších bojovníků na světě. Oblíbené jsou ale i například organizace Bellator MMA, ONE Championship nebo polské KSW.

Na známé organizace natrefíš i u nás a na Slovensku, a to například na:

 • Oktagon,
 • Clash of the Stars,
 • IAF,
 • RFA

Pokud se rozhodneš sázet na zápasy u menších organizací, ujisti se, že máš o bojovnicích dostatek informací. Je velký rozdíl, jestli sázíš na světoznámého zápasníka, jako je například Conor McGregor, nebo někoho zcela neznámého. Na druhou stranu s outsidery dosáhneš na vyšší kurzy, a tím pádem i vyšší výhry.

Jak správně sázet na MMA?

Úspěšné sázení na MMA vyžaduje více než jen znalost sportu. Už mnohokrát se stalo, že i jasný favorit prohrál zápas na celé čáře. Pokud chceš mít vyšší šanci na výhru, potřebuješ znát zápasníky opravdu podrobně.

Zaměř se nejen na historii zápasů, ale i na jejich chování a oblíbené techniky. O výsledku samotného zápasu ti hodně napoví i staredowny, kde se projeví dynamika mezi oběma zápasníky. Před zápasem věnuj trochu času zhodnocení jejich přípravy.

Může se stát, že se některý z nich zraní nebo ho potkají nečekané události, které mu trénink ztíží. Negativní vliv na ně může mít také drastické snížení váhy, které je značně oslabí. Pamatuj, že i úplné maličkosti mohou mít na konečný výsledek zápasů markantní vliv.

MMA je nevyzpytatelné a výsledky zápasů se mohou rychle měnit. Nauč se pracovat se svými emocemi  a vždy se drž základních pravidel pro zodpovědné sázení. Pro lepší odhad se potřebuješ nejen orientovat v pravidlech MMA, ale i charakteristikách hráčů. Zároveň se neboj zkoušet nové sportovní sázky a strategie – pro tyto účely si můžeš začít psát vlastní sázkařský deník .

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right