Jak sázet na šipky

Jak sázet na šipky – efektivní návod

Sportovní sázení na šipky se stává čím dál populárnější. Důvodem je především nepředvídatelnost zápasů. Oproti jiným sportům u nich jen těžko odhadneš, zda se hráči podaří vyhrát. V souvislosti s tím je třeba upravit i strategii sázení. Pojď se s námi podívat, jak správně a efektivně sázet na šipky.

Co jsou to šipky a jakými se řídí pravidly?

Šipky se řadí mezi nenáročný a tím pádem i velmi oblíbený sport. Právě pro jejich oblíbenost se jim podařilo probojovat i na velká pódia, kde se pořádají turnaje navštěvované tisícovkami fanoušků. Atmosféra se přitom nějak zvlášť neliší od zápasů v MMA .

Není tedy divu, že si šipky našly cestu i do nabídky sázkových kanceláří. Celá hra spočívá v házení šipek na kruhový terč, který je rozdělený na dvacet částí. Každá z nich je označena číslem od 1 do 20, která stanovuje hodnotu dané části. Součástí terče je:

 • vnitřní mezikruží – jeho zásahem hráč získá dvojnásobek bodů,
 • vnější mezikruží – jeho zásahem hráč získá trojnásobek bodů,
 • vnější střed – hráč získá 25 bodů,
 • Bullseye (vnitřní střed) – čistý střed terče, hráč získá 50 bodů.

Hráč během jednoho hodu může získat maximálně 180 bodů. Volit lze i z více her, které se liší způsobem výhry. Nejčastější je hra 501, kdy hráč začíná s bodovým skóre 501 a snaží se jej pro výhru zcela vynulovat. Může se ale jednat i o klasickou hru, kdy se hráči snaží během sedmi kol získat co nejvyšší počet bodů. Každý zápas se skládá ze setů, které jsou tvořeny legy.

Jaké sportovní sázky se u šipek vyplatí použít

Při sázení na šipky jsou populární různé typy sázek. Můžeš sázet na vítěze zápasu nebo vsadit na handicap, který oceníš hlavně u turnajů, kde je vítěz téměř jasný. Zvolit můžeš oblíbené sázky OVER a UNDER , kdy vsadíš na to, že hráč překročí, nebo naopak nepřekročí určitý počet bodů. Vsadit můžeš i na počet legů neboli herních kol v daném setu.

Specialitou jsou sportovní sázky na:

 • počet 180ek – hráči se podaří třikrát zasáhnout triple 20 a získat 180 bodů, toho může dosáhnout několikrát za zápas,
 • uzavření na 9 šipek (nine darter) – hráči se podaří bezchybný leg a uzavře ho 9 šipkami, to se však povede jen málokomu,
 • highest checkout – sázíš na to, kdo dosáhne nejvyššího checkoutu.

Výběr sportovní sázky se odvíjí nejen od tvých zkušeností, ale i daného zápasu. Pokud narazíš na turnaj s jasným vítězem, bude pro tebe lepší vsadit buď na něj, nebo jednotlivé výsledky zápasu (počet legů nebo 180ek).

Oblíbené události pro sportovní sázky na šipky

Ve světě šipek existuje několik prestižních turnajů, na které můžeš sázet. Mezi nejznámější patří Mistrovství světa PDC (Professional Darts Corporation) a BDO World Darts Championship. Narazíš tu na top hráče z celého světa, ale i úplné outsidery. Díky tomu můžeš počítat se zajímavými kurzy, na které ale dosáhneš pouze s vyšším rizikem ztráty. Mezi další oblíbené turnaje patří:

 • Premier League Darts,
 • World Matchplay,
 • World Grand Prix,
 • UK Open,
 • Czech Darts Open.

U většiny turnajů můžeš sázet v reálném čase . Připrav se ale na to, že je live sázení mnohem rizikovější, protože je těžké odolat impulzivními sázení. K němu tě mohou přivést emoce, se kterými se musíš nejprve naučit pořádně pracovat.

Jak správně sázet na šipky?

Správné a efektivní sportovní sázení na šipky vyžaduje nejen znalost hráčů a jejich aktuální formy, ale také pochopení dynamiky hry. Sleduj výkony hráčů v předchozích turnajích a seznam se s jejich slabými a silnými stránkami. Zpočátku to může být na tebe až moc informací, ale věř, že se v nich po čase zorientuješ.

Pro lepší pochopení si pravidelně procházej analýzy ostatních sázkařů a snaž se nasbírat co nejvíce užitečných dat pro rozhodování. Pokud se v šipkách zrovna moc neorientuješ, bude lepší nejprve zkouknout pár zápasů a až poté se pustit do sázení.

Sázení na šipky nabízí širokou škálu možností. Díky tomu můžeš uzavírat sportovní sázky nejen na výhru, ale i různé cíle v rámci zápasu. Do sázení se můžeš pustit, i když s ním prozatím nemáš moc zkušeností.

Zároveň zbytečně nepřeceňuj své síly a zpočátku pouze testuj různé strategie. Sportovní sázení na šipky je nevyzpytatelné a je tedy možné, že tě po nějaké době přestane bavit. V takovém případě není nic jednoduššího než vyzkoušet jiný sport.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right