Jak sázet na tenis

Jak sázet na tenis – sport gentelemanů

Jsi milovník tenisu a vyznáš se v něm? Pak ti nic nebrání pustit se do sázení. Nezáleží na tom, zda se řadíš mezi zaryté fanoušky nebo jen čas od času mrkneš na důležitý zápas, v obou případech máš předpoklady pro úspěšné sportovní sázení. Se vším ti pomůže náš průvodce níže, který tě provede procesem sázení na tenis i tvorbou strategie.

Jakými se tenis řídí pravidly?

Než se pustíme do hlubin sportovního sázení, řekneme si něco málo o pravidlech této elegantní hry.

Tenis mohou hrát dva nebo čtyři hráči. Zápas se odehrává na tenisovém kurtu, který je rozdělený sítí. Kurt může mít různé povrchy, nejběžnější je však antuka, beton a klasický trávník. A pozor, i typ povrchu hraje při sázení velkou roli.

Cílem hry je vrátit míček na soupeřovu polovinu kurtu tak, aby ho soupeř nedokázal zahrát zpět. Vše začíná podáním, kdy hráč na servisu nesmí přešlápnout základní čáru a zároveň musí míček trefit do diagonálně umístěného pole na soupeřově straně. Každý hráč má na podání dva pokusy. Míček musí přeletět síť a dopadnout do určeného pole.

Hráč získává bod, pokud soupeř neodehraje míč zpět, nebo když provede nějakou chybu, například pokud se míč dotkne země dvakrát před úderem, nebo se hráč dotkne sítě. Tenis oproti jiným sportům, jako je třeba fotbal , disponuje specifickým bodováním.

První bod ve hře se počítá jako 15, druhý jako 30, třetí jako 40 a čtvrtý bod potvrzuje výhru v gamu. Každý set se skládá z šesti gamů, přičemž celý zápas může mít tři nebo pět setů. Pro výhru musí hráč vyhrát dva sety – výjimkou je mužský Grand Slam, kde se hraje na tři výherní sety.

Jaké sportovní sázky se u tenisu vyplatí použít?

Sportovní sázení na tenis se mezi sázkaři těší velké oblibě, a to zejména v období turnajů, jako je například Wimbledon nebo US Open. Pokud se chceš ponořit do světa tenisu a sportovního sázení, budeš potřebovat více než jen lásku ke sportu. Základem je znát dělení jednotlivých sázek, které můžeš u tenisu použít.

Mezi oblíbené sázky se u tenisu řadí:

 • Money Line – klasická sázka, se kterou můžeš vsadit na výhru jednoho z hráčů,
 • Handicap – vsadíš na virtuálně oslabeného nebo naopak posíleného hráče,
 • OVER a UNDER sázky – s jejích pomocí můžeš sázet na konkrétní výsledky zápasů, a to například na počet setů, gamů nebo tiebreaků,
 • Sázka na přesné výsledky – pokud se v tenisu opravdu vyznáš, můžeš zvolit i sázku na konkrétní výsledky zápasu nebo jen jednoho setu.

Zejména během větších turnajů nedají někteří sázkaři dopustit na kombinované sázky, kdy mohou vsadit na více zápasů najednou. Oblíbené je také live sázení , které se však hodí pouze pro odolné sázkaře, kteří dovedou udržet emoce na uzdě.

Oblíbené události pro sportovní sázky na tenis

Tenisový kalendář je plný vzrušujících turnajů, od majestátních grandslamů až po méně známé, ale stejně napínavé turnaje ATP nebo WTA. Každý z nich ti přináší příležitost užít si spoustu zábavy a zároveň otestovat svoji strategii – pokud se chceš o její tvorbě dozvědět více, koukni sem .

Nejoblíbenější jsou nepochybně grandslamy, a to:

 • Wimbledon,
 • US Open,
 • French Open,
 • Australian Open.

Během nich se na kurtu setkávají nejlepší hráči světa, ale i přesto můžeš během sázení narazit na zajímavé kurzy. Proč? Není výjimkou, že se na hrách objeví úplní outsideři, kteří tě ale dokážou pořádně překvapit. Dostupné jsou ale i ATP a WTA turnaje, které se konají po celém světě.

Každý turnaj má jedinečné podmínky a charakteristiky, od čehož se odvíjí také výhodnost sportovní sázky. Velmi záleží na tom, jaké turnaje má v nabídce tvá sázková kancelář. Větší provozovatelé se naštěstí snaží udržovat nabídku dostupných turnajů poměrně širokou.

Jak správně sázet na tenis?

Konečně se dostáváme k hlavní otázce. V první řadě je důležité najít správnou rovnováhu mezi rizikem a potenciální výhrou. Sázet na favority může být lákavé, ale nemůžeš u nich počítat s vysokými kurzy – více se o jednotlivých druzích kurzů dočteš tady . Možným řešením jsou handicapy, nebo vystavení se riziku sázkou na úplného outsidera.

Sportovní sázení je překvapivě spojené i se vzděláním. Pokud chceš mít co nejvyšší šanci na výhru, potřebuješ se naučit správně analyzovat hráče, okolnosti zápasu a vnější podmínky. Pozor si dej hlavně na povrch, kde se zápas odehrává. Setkat se můžeš s:

 • trávníkem – disponuje jím jen omezený počet kurtů (např. All-England Club, kde se odehrává Wimbledon), nejvíce vyhovuje hráčům se silným a dobrým servisem;
 • betonem nebo asfaltem – tvrdé povrchy jsou samozřejmostí hlavně v USA, ocení ho spíše hráči se silným podáním;
 • antukou – nejčastěji využívaný povrch, na kterém si poradí většina hráčů, výhodu mají však hlavně hráči, kteří hrají od základní čáry.

Pokud tenisu zas tolik nerozumíš, ale i přesto tě sportovní sázení láká, můžeš zpočátku sázet na takzvaný „total“. S ním sázíš pouze na celkový počet gamů v zápase. Tuto strategii využiješ jak u vyrovnaných zápasů, tak i událostí, kde je favorit téměř jasný. Během hodnocení zápasů se můžeš mimo jiné zaměřit na:

 • formu hráče – zjisti, v jaké kondici jsou daní hráči a zda je v minulosti nepotkalo zranění;
 • psychologický aspekt – hráče může ovlivnit například to, že jsou unavení nebo se jim nedaří v osobním životě;
 • počasí – tenis je jedním z mála sportů, kde počasí hraje velkou roli, ovlivnit ho může například déšť nebo silný vítr.

Sportovní sázení na tenis nabízí širokou škálu možností. Zpočátku se snaž držet zpátky a sázej menší částky. Postupně se oťukávej a snaž se najít svoji vlastní strategii, která ti bude vyhovovat.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right