Jak udržet své emoce na uzdě

Jak udržet své emoce na uzdě?

Kurzové sázení je do značné míry otázkou psychologie. Dařit se ti může jen tehdy, když se budeš řídit rozumem a nenecháš se ovládat emocemi, jak ti potvrdí každý profesionální sázkař . I hobby sázkaři by ale měli mít svoje pocity pod kontrolou, pokud chtějí uspět. Nikdo samozřejmě nevyhrává neustále, ale o to nejde. Nejdůležitější je umět přijímat i prohry a soustředit se na dlouhodobou strategii. Jak na to podle Freebethunters?

Víme, jak zůstat v zisku!

Ať už sázíš často nebo jen výjimečně, je potřeba, abys víc vyhrával než prohrával. Díky tomu budeš na účtě v plusu, což ti zajistí větší jistotu a pohodu. Nikdo učený ale z nebe nespadl, a tak počítej s tím, že budeš muset trénovat.

Spousta odborníků se přiklání k pravidlu 10 000 hodin, které říká, že v dané činnosti můžeš být úspěšný jen tehdy, když jí věnuješ minimálně tolik času.

Určitě to neznamená, že musíš sázení obětovat vše. Naopak i tady platí, že všeho s mírou. Jinak by sis mohl rychle vytvořit závislost nebo si naopak sázení úplně znechutit, což by byla velká škoda.

Co dělat, když se ti nedaří?

Pokud se ti krátkodobě nedaří, je to přirozené. Ani ti nejlepší profíci nemají štěstěnu neustále na své straně. Dlouhodobější problémy ale doporučujeme řešit. Často pomůže revize sázkařské strategie i průběžné doplňování znalostí o sportu, na který sázíš.

Nejspíš bude potřeba lépe nastavit bankroll management. Možná tento pojem znáš z investování, a pokud ne, můžeš si jeho význam připomenout tady . V každém případě jde o zodpovědnou správu financí určených ke specifickému účelu, v našem případě k sázení.

Podle některých odborníků je výše bankrollu pevně daná a závisí na stavu tvého účtu v sázkové kanceláři, podle jiných se naopak mění v závislosti na konkrétní situaci. Obecně ale doporučujeme nesázet při kurzu 2,00 víc než 5 procent z celkového objemu dostupných peněz. V Česku navíc sázkovky jako Synot, Chance cz nebo Tipsport umožňují nastavení maximálního limitu, který je daný zákonem.

S vysokou výhrou zacházej opatrně

Pocit z vítězství je samozřejmě skvělý, ale ani když inkasuješ velkou částku, nemáš nic jistého. Nenech se tedy v adrenalinovém opojení nalákat a neriskuj příliš. Naopak, vždy se drž svých zásad – pak tě nerozhodí nepříjemná prohra ani nečekaně vysoká výhra. Hlavní je se nestresovat a vše si v klidu promyslet. Tím nemáme na mysli jen výši další sázky, ale třeba i to, komu se se svým úspěchem pochlubíš.

Zkrátka a dobře, silné emoce při sázení nejsou žádoucí a můžou ti spíše ublížit. A bez čeho se naopak neobejdeš? Rozhodně bez velké dávky disciplíny a trpělivosti. Stejně tak se ti bude hodit vyrovnanost a odolnost ve vypjatých situacích. Všechno se ale dá naučit a navíc na to nejsi sám – máš přece svoji Freebethunters rodinu!

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right