Kolik vydělává sázení

Kolik ti sázení vydělává? To prozradí hodnoty ROI a Yield

Většinu amatérských sázkařů zajímá spíš bankroll management, pokud se ale chceš posunout na profesionální úroveň, měl bys umět vypočítat i ROI a Yield. Že nevíš, o čem je řeč? Nezoufej, na oba pojmy se podíváme do detailu.

Měřítka úspěšnosti profesionálních sázkařů

ROI je zkratka z angličtiny, konkrétně z výrazu Return on Investment, což si do češtiny snadno přeložíš jako návratnost investice. V případě sázení se tedy jedná o návratnost sázky. Druhé měřítko se nazývá yield a pro změnu určuje tvůj čistý zisk ve sledovaném období.

Než se ale pustíme do výpočtů, ještě ti prozradíme, co mají tyto pojmy společné. Oba jsou alfou a omegou profesionálních sázkařů, protože největší význam mají v dlouhodobém horizontu. Pokud tedy sázíš jen příležitostně a víc tě zajímají jiné formy hazardu jako online casina nebo výherní automaty, nejspíš tě znalost ROI nevytrhne. Určitě se ti ale neztratí.

Jak na výpočty?

V případě ROI i yield platí podobná pravidla jako u ostatních výpočtů, které ti ve Freebethunters Akademii postupně představujeme. Stačí umět úplné základy matematiky. Stejně důležité je mít trpělivost a nenechat se ovládat emocemi. Nic z toho by ale samozřejmě nemělo smysl, kdyby ses dokonale nevyznal ve sportu, na který sázíš. Jak už jsme rozebírali tady .

Jak vypočítat ROI?

Přesuňme se ale od teorie k praxi, tedy k výpočtu ROI, který se rovná:

Výsledné číslo může být i záporné. To ale samozřejmě nechceš, protože bys tím pádem prohrával. A pozor, nejde o absolutní hodnotu, ale o percentil. Když vsadíš 100 korun a vyhraješ 50 korun, ROI činí 50 % (50 x 100/100 = 50 %).

Pro jednou to možná tak zajímavé není, ale když už vsadíš třeba desetkrát, je dobré vědět, jakou máš návratnost a vést si o tom pravidelné záznamy, řekněme takový sázkařský deník .

Jak vypočítat Yield?

Yield profi sázkaři bez nadsázky považují za velmi důležitý údaj, protože jim snadno a rychle ukáže, jak si vedou. A jak ho zjistit? Stačí sečíst všechny výhry, odečíst od nich počáteční vklad a dané hodnoty dosadit do jednoduchého vzorce:

Pokud jsi například za dané období vsadil 80 000 Kč a na účtu máš nyní 89 000 Kč, čistý zisk je 9 000 Kč. Výpočet tedy vypadal takto: (9 000 Kč × 100) / 80 000 Kč = 11,25 %.

Snad jsme tedy tvůj sázkařský slovník obohatili o další užitečné pojmy, které pomalu můžeš vyzkoušet i v praxi. Jen to v zápalu sběru dat nepřeháněj s frekvencí sázek ani výši vkladů. Všechno má svůj čas.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right