licence-online-sazkova-kancelar

Licence sázkové kanceláře – proč je tak důležitá?

Bezpečnost a důvěryhodnost – to jsou dvě hlavní kritéria, která by tě při výběru místa k sázení měla zajímat. Právě proto se dnes podíváme na to, co je licence sázkové kanceláře, proč je tak důležitá a jak si dohledat, zda ji sázková kancelář skutečně má.

Co je to licence sázkové kanceláře?

Pokud hledáš férovou sázkovou kancelář, měla by v první řadě disponovat platnou licencí. Tu jí může udělit pouze regulační úřad dané země či jurisdikce. Regulátoři jsou obvykle při hodnocení velmi přísní, a tak se získání licence považuje za prestižní záležitost. Proto bývá zárukou důvěryhodnosti a spolehlivosti.

Přítomnost licence by měla zajímat i tebe, jakožto sázkaře, který hledá kvalitní sázkovou kancelář – pokud si s výběrem nevíš rady, pomůže ti tento průvodce. Vlastnictví ověřené licence totiž znamená, že sázková kancelář sázkařům nabízí následující:

Bezpečnost a ochranu

Kancelář se zaměřuje mimo jiné i na bezpečnost sázkařů. Pod toto téma lze zahrnout vše od ochrany tvých osobních údajů až po bezpečné vklady a výběry. Nemusíš se tedy obávat, že by tvé vklady z ničeho nic zmizely nebo by kancelář přeprodala tvé citlivé údaje třetí straně.

Férovou a spravedlivou hru

Regulace sázkových kanceláří mají za cíl především dosáhnout férové a spravedlivé hry. Licence ti v tomto případě zajistí, že kancelář nebude sportovní sázky manipulovat, a ty tak budeš mít spravedlivou šanci na výhru.

Zodpovědné hraní

Sázkové kanceláře s licencí se musí kromě jiného zaměřovat i na zodpovědné hraní svých uživatelů. Některé tě pouze informují o možných rizicích, jiné tě upozorní, když u tebe zaznamenají příliš rizikové chování. Většina tě nenechá ve štychu, i když se dostaneš do problémů.

Dopředu počítej s tím, že se tě mnoho sázkových kanceláří bude snažit nalákat na své služby. Určitě nevěř všemu, co si přečteš na jejich webových stránkách – nemusí to být pravda. Mnohem lepší je vzít vše do vlastních rukou a ověřit si existenci licence přímo u regulátora.

Jak fungují licence v České republice?

V České republice dohlíží na regulaci sázkových kanceláří Ministerstvo financí ČR. To žadatele hodnotí opravdu přísně, díky čemuž sázkařům zajišťuje, že je sportovní sázení bezpečné a férové. Dříve totiž nebylo výjimkou, že velká část kanceláří výhry uměle snižovala nebo je dokonce nevyplácela.

U regulovaných sázkových kanceláří je však riziko takového chování minimální. Platnost licence si můžeš jednoduše ověřit na stránkách Ministerstva financí, které seznam regulovaných sázkových kanceláří pravidelně aktualizuje.

Jak fungují licence v ostatních zemích?

Mezi nejznámější a nejpřísnější regulačních orgány patří:

  • Malta Gaming Authority (MGA) – jedna z nejrespektovanějších regulačních autorit v oblasti online hazardních her. Licence MGA zajišťuje, že sázková kancelář dodržuje přísné normy v rámci fair play, ochrany hráčů i zodpovědného hraní;
  • UK Gambling Commission – dohlíží na sázkové kanceláře ve Spojeném království. Podobně jako předchozí regulační orgán zajišťuje, že daná sázková kancelář dodržuje vysoké standardy v oblasti ochrany spotřebitele a sociální odpovědnosti;
  • Gibraltar Gambling Commissioner – opět nabízí přísnou kontrolu dodržování široké škály norem spojených s bezpečností a férovostí sázení. Licencí disponuje většina evropských sázkových kanceláří;
  • Alderney Gambling Control Commission (AGCC) – jeden z nejpřísnějších regulačních orgánů, jehož sídlem je ostrov Alderney, který je součástí Kanárských ostrovů. O licenci u něj žádá široká škála mezinárodních sázkových kanceláří;
  • Curaçao e-Gaming – Curaçao je oblíbenou jurisdikcí pro celou řadu mezinárodních online hazardních společností. Důvodem jsou především výhodné daňové zákony a nízké náklady na získání licence. I ta však sázkařům zajišťuje dodržování přísných pravidel a standardů, regulace však nebudou tak přísné jako u předchozích orgánů.

Pokud je pro tebe během sázení důležitá bezpečnost i fair play, určitě si ověř, zda daná sázková kancelář disponuje platnou licencí. Pro maximální bezpečí Lovcům DOPORUČUJEME sázet pouze v sázkovách s platnou ČESKOU licencí.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right