Martiangle systém

Martingale systém – jak uzavírat sázky?

V dnešním článku si povíme o Martingale systému, který je jedním z nejznámějších sázkových systémů. Ve zkratce se jedná o strategii, jejímž úkolem je vyrovnat míru rizika. Nicméně ne každý sázkař je jejím fanouškem, jelikož má i své mouchy. Jak Martingale systém funguje?

Základy Martingale systému

Jedná se o sázkovou strategii, která se často používá při sázení na hry se dvěma výsledky, jako je ruleta nebo sportovní sázky na dva týmy.

Martingale systém je založen na jednoduchém pravidlu, kdy po každé prohře zdvojnásobíš svou sázku. Pokud vsadíš 100 Kč a prohraješ, v další sázce vsadíš 200 Kč a takto pokračuješ, než překročíš svůj limit nebo vyhraješ jednu ze sázek. V tomto ohledu je Martingale jednou z nejjednodušších strategií, kterou pochopí i úplní začátečníci.

Variace Martingale Systému

Během sázení můžeš využít hned několik variací Martingale systému, které si popíšeme níže. Umožní ti řídit nejen míru rizika, ale i využití tvého bankrollu.

  • Klasický Martingale – základní verze Martingale systému, která zahrnuje zdvojnásobení sázky po každé prohře. Hodí se hlavně pro sázení na hry s 50% pravděpodobností výhry, kde je kurz přibližně 2.0 (1/1).
  • Anti-Martingale (Reverse Martingale) – obrácený Martingale spočívá v zdvojnásobení sportovní sázky po každé výherní sázce. Podstatou je přesvědčení, že jedna výhra povede k sérii výher, a tím pádem i vyšším ziskům.
  • Grand Martingale – zahrnuje zdvojnásobení sportovní sázky po každé prohře, stejně jako klasický Martingale. Navíc k sázce ale přidáš původní sázku. Pokud tedy sázíš 100 Kč a prohraješ, následně vsadíš dvojnásobek, 200 Kč, a přičteš k němu původní sázku 100 Kč, takže celkem vsadíš 300 Kč.
  • Reverse Grand Martingale – variace kombinuje Anti-Martingale a Grand Martingale. Po každé výhře vsadíš dvojnásobek, ke kterému ještě přičteš původní sázku. Teoreticky by tak mělo dojít k dalšímu navýšení potenciálního zisku.
  • Labouchere systém – Labouchere systém je složitější variace Martingale, která nezahrnuje pouze zdvojnásobení sázky. Místo toho vytvoříš seznam čísel, které určují výši sázky. Po každé prohře přidáš číslo na konec seznamu a po každé výhře dvě čísla vyškrtneš. Cílem je vyškrtnout všechna čísla na seznamu a dosáhnout maximálního zisku.
  • D’Alembert systém – D’Alembert systém je střídmější variace Martingale, která zahrnuje zvýšení sportovní sázky o určitou jednotku po každé prohře a snížení po každé výhře. Riziko by v tomto případě mělo být nižší než u klasického Martingale systému.

Každá variace Martingale systému má své vlastní silné stránky a slabiny. Je jen na tobě, jak je vyhodnotíš a zda si některou z nich zvolíš jako strategii při sázení. V každém případě se drž pravidel zodpovědného sázení, ovládej své emoce a věnuj pozornost správě bankrollu .

Využití Martingale Systému v praxi

Martingale systém se často používá u sázek s 50% pravděpodobností výhry, kde kurz činí přibližně 2.0 (1/1). Pokud vsadíš a vyhraješ, získáš vklad zpět jako výhru. Když prohraješ, vsadíš znovu dvojnásobek. Jestliže v tomto případě vyhraješ, pokryješ na konci celou výhru.

Pro efektivní využití systému je však důležité nastavit si limit, kterým vybalancuješ podstoupené riziko a ochráníš svůj bankroll před zbytečně vysokou ztrátou. Před sázením si nastav:

  • výši první sportovní sázky – ideálně by měla být nízká, protože se od ní budou odvíjet následující sázky;
  • maximální výši sázky – zdvojnásobování povede k rychlému růstu sázek, dopředu si tedy musíš stanovit maximální výši, na které se zastavíš.

Jak jsme už řekli výše, Martingale Systém je velmi rizikový. Svou ztrátu s jeho pomocí pokryješ pouze za předpokladu, že vyhraješ. To ti bohužel nikdo nezaručí, a není tedy vyloučeno, že i po sériích sázek budeš stále ve ztrátě a výhry se nedočkáš.

Martingale systém je jednoduchá sázková strategie, se kterou si poradíš i jako začátečník. Na druhou stranu k ní potřebuješ vysoký bankroll a velkou toleranci rizika. Vždy měj na paměti, že ti žádná strategie nemůže zajistit výhru. Proto je třeba si stanovit limity a záchranné brzdy. S nimi se vyhneš bankrotu a efektivně ochráníš svůj rozpočet.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right