Na jaký sport je výhodné sázet

Na jaký sport je výhodné sázet? Dej na statistiky i na vlastní znalosti

Kurzové sázení sice není klasický hazard jako online casino nebo výherní automaty, ale i tak bys do něj měl dát jen tolik peněz, o kolik můžeš přijít. Na druhou stranu nikdo neříká, že nemáš šanci vyhrávat. Stačí si vybrat sport, ve kterém se vyznáš a pravidelně ho sleduješ.

Zároveň nezapomeň přihlédnout k dlouhodobým statistikám a správně vybírej i sázkovky  a konkrétní sportovní události. Ve Freebethunters ti rádi poradíme.

Na jaké sporty se sází nejčastěji?

Po celém světě se nejvíc sází na fotbal, který preferuje až 60 procent lidí. Jeho výhodou je to, že se hraje téměř denně a spoustu pozornosti mu věnují jak fanoušci, tak sportovní média. U nás je podobně oblíbený i hokej, ale tím se od zahraničí dost lišíme. Obecně je velmi oblíbený také tenis, box nebo halové sporty, kde je vysoká pravděpodobnost výhry.

Sázka na jistotu, nebo adrenalinová zábava?

Fotbal a hokej jsou pro mnoho sázkařů zajímavé právě proto, že v průběhu zápasu může dojít ke spoustě nečekaných událostí – jeden hráč dostane žlutou kartu, další je zraněný a tak podobně.

Z hlediska výpočtu pravděpodobnosti tedy nemáš výhru zdaleka tak jistou jako třeba u halových sportů, jako je basketbal, volejbal nebo házená. Mnoha sázkařům ale připadají nudné. Další možností jsou pak třeba dostihy, kterými vlastně celá historie sázení začala, jak se můžeš dočíst tady .

Do popředí zájmu se naopak v posledních letech dostává box nebo tenis, což jsou sporty někde na pomezí jistého volejbalu a nevyzpytatelného fotbalu. Tenis je určitě zajímavý v tom, že u něj neexistuje remíza, jinak ale i tady platí, že štěstí přeje připraveným.

Bez dokonalé znalosti pravidel a pravidelného sledování turnajů se ti tak šance na výhru výrazně snižují. Zároveň v minulosti docházelo i k podivnému vypouštění některých zápasů. Na velkých akcích už by se to stávat nemělo, ale menší turnaje a challengery jsou dodnes částečným rizikem.

Sázením na box si zase čím dál víc lidí zpestřuje sledování zápasů s přáteli. Pokud je to i tvůj případ, zkus se místo náhodných tipů zaměřit na váhovou kategorii a styl zápasníků i jejich předzápasovou přípravu, protože v boxu právě tyto skutečnosti rozhodují. Tolik možností jako u fotbalu tu nemáš, ale kromě vítězství v daném kole můžeš sázet i na body nebo knockouty.

Nejvíc táhne mistrovství světa ve fotbale

Velké akce většinou zaujmou i příležitostné sázkaře a velké společnosti jako Tipsport, Synot nebo Fortuna mají v tuto dobu opravdové žně. Mnohem zajímavější než olympiáda je ale fotbalové mistrovství světa a spoustu lidí zajímají i známé tenisové turnaje jako Wimbledon nebo US Open. Zároveň tě asi nepřekvapí, že nejvíc tiketů stejně padne na tradiční sázkařské sporty, což je v létě fotbal a tenis a v zimě hokej.

Teď už víš, na co se vyplatí sázet podle statistik a oblíbenosti. Tvoje preference se ale můžou lišit, což vůbec nevadí. Za Freebethunters nám tedy jen zbývá ti popřát, ať tě sázení baví a co nejvíc vyhráváš.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right