Časově omezené sportovní sázky

Proč jsou některé sportovní sázky omezené – vyznej se v pravidlech sázkových kanceláří

Představ si, že se ti podařilo narazit na perfektní sázku s vysokou pravděpodobností výhry. Uchvátilo tě nadšení a chceš vsadit slušnou částku, ale pak zjistíš, že je sportovní sázka omezena – nemůžeš vsadit tolik, kolik chceš. Proč sázkové kanceláře někdy omezují výši vkladu na určité sázky? Pojďme si celou problematiku vysvětlit.

Proč mají některé sportovní sázky omezenou výši vkladu

Stejně jako ty musí i sázková kancelář věnovat pozornost všem rizikům a efektivně jim předcházet. V souvislosti s tím často přistupuje k omezování výše sázek. Těch si naštěstí všimnou pouze sázkaři s vysokým bankrollem, kteří se nebojí vsázet i statisícové a vyšší částky.

Pokud by neexistovala žádná omezení a sázkaři by mohli uzavírat libovolně vysoké sázky, mohla by případná výhra přivést sázkovou kancelář k obrovské ztrátě. Provozovatelé sázkových kanceláří tak vždy balancují na hraně potenciálního rizika, které však nikdy nesmí ohrozit jejich existenci.

V souvislosti s tím tě může omezit i v případě, že se ti daří udržovat dlouhou sérii výher. Taková omezení mají kromě ztráty předcházet také podvodům. Pokud sázková kancelář narazí na zvláštní vzorec ve tvém sázení, může ti nastavit omezení nebo úplně zablokovat účet.

Posledním důvodem jsou regulace ze strany státu. Podle nich se sázková kancelář musí snažit chránit sázkaře před příliš vysokým rizikem. Za tímto účelem buď plošně omezuje výše sázek, nebo nabízí možnost nastavení vlastních limitů při sázení. Více se o zodpovědném sázení dočteš zde .

Jak častá jsou omezení sportovních sázek?

Frekvence omezení sázek se může lišit v závislosti na sázkové kanceláři a typu události. Navíc některé kanceláře mohou mít striktnější pravidla než jejich konkurence. Určitým omezením ve své podstatě disponuje každá sázka, jelikož u ní může být stanovena minimální a maximální výše.

Přísnější limity očekávej u některých lig a oblíbených turnajů. Na ně se sázkové kanceláře obzvlášť zaměřují, jelikož se u nich objevuje nejvíce sázek. Zajímavější nabídky tě čekají spíše u nižší ligy či méně známých zápasů. Například u tenisu  se ti vyplatí zaměřit raději na zápasy v rámci ATP nebo ITF.

Jak limity ovlivní tvojí strategii?

Když se budeš jako začátečník zaměřovat hlavně na známé týmy, ligy či prestižní zápasy, rychle zjistíš, že ti tu pšenka nepokvete. Lepší kurzy i nižší limity ti sázková kancelář nabídne zejména u méně známých lig či slabších hráčů a týmů.

Možným řešením je diverzifikace sázek, kdy čas od času vsadíš na větší zápas, ale z dlouhodobějšího hlediska se budeš zaměřovat spíše na menší zápasy. Pokud fandíš tenisu, můžeš vsadit na vybrané zápasy na Wimbledonu, ale v průběhu roku budeš sázet převážně na ATP nebo WTA zápasy.

Tvorba vlastní dlouhodobé strategie ti zabere spoustu času. Během něj si postupně osvojuj nejen základy sportovního sázení, ale vzdělávej se i ve sportech, na které sázíš. Čím více budeš danému sportu rozumět a budeš se orientovat v jednotlivých týmech, tím lepší můžeš očekávat výsledky.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right