Sázka 1x2

Sázka 1X2: pro koho je nejvhodnější?

Patříš mezi nováčky ve světě sázení? Pak jsi tu správně! Sázka 1X2 je totiž jedním z nejzákladnějších typů sportovních sázek, a to zejména ve fotbale. S velkou pravděpodobností se bez ní tedy neobejdeš, a proto je na místě se s ní dokonale seznámit. Jak sázka 1X2 funguje, kde se s ní setkáš a jak s ní můžeš začít sázet? O tom si povíme v tomto článku!

Co je to sázka 1X2?

Sportovní sázení se v tomto případě vztahuje na výsledky konkrétního zápasu, který může zpravidla skončit třemi možnými způsoby. S nimi počítá i sázka 1X2, kdy:

  • 1 – zastupuje výhru domácího týmu,
  • X – zastupuje remízu (někdy může být označena i jako 0),
  • 2 – zastupuje výhru hostujícího týmu.

Během sázení tak nemusíš řešit žádné další parametry ani okolnosti, pouze vsadíš na výsledek zápasu a nic dalšího neřešíš. Tímto způsobem můžeš sázet i na výsledek poločasu nebo třetiny – záleží na konkrétním sportu, na který zrovna sázíš. A právě proto si tento typ sázky oblíbila i velká část sázkařů.

Jak sázka 1X2 funguje?

Sázka 1X2 se používá u většiny zápasů, a to zejména u fotbalu nebo hokeje. Poměrně často se kombinuje i s dalšími typy sázek, aby se zvýšila šance na výhru. Pro lepší představu si fungování sázky ukážeme na jednoduchém příkladu:

Představ si, že se koná zápas mezi domácím týmem Manchester United a hostujícím týmem Chelsea. Ty se rozhodneš vsadit 1 000 Kč na výhru Manchester United s kurzem 1.25 – vsadíš tedy na 1. Pokud se tvé predikce vyplní, získáš 1 250 Kč. Výhra zahrnuje již vložený vklad, v celku tedy vyhraješ navíc pouze 250 Kč.

Jaké možnosti sázka 1X2 nabízí?

Jak jsme si nastínili už na začátku, při použití sázky 1X2 můžeš vsadit pouze na tři možné výsledky daného zápasu. Rozhodovat se můžeš jak na základě kurzů, tak i podle podrobných analýz, které ti napoví, jak by mohl zápas dopadnout.

Sázková kancelář se ti vždy pokusí sama nastínit, který z týmů je podle ní favorit. Přesto je ale namístě troška pátrání po historii a formě daného týmu. Zvaž, jaké má šance na výhru a zda neexistují faktory, které by mohly vstoupit do hry – například problémy mezi hráči nebo zranění důležitého člena týmu.

Obvykle platí i to, že domácí tým má oproti hostujícímu týmu výhodu. Omrkni i sportovní sázky a tipy sportovních analytiků, které sleduješ. Zároveň se neboj zvýšit své šance na výhru pomocí kombinace více sázek najednou.

Proč je sázka 1X2 oblíbená?

Sportovní sázky 1X2 se řadí mezi jedny z nejjednodušších. Díky tomu se těší velké oblibě mezi širokou škálou sázkařů, a to bez ohledu na jejich zkušenosti či motivaci sázek. Plusem je i univerzálnost tohoto typu sázek, jelikož jsou dostupné u většiny sportovních utkání.

Počítej ale i s menšími nevýhodami. Některým sázkařům nemusí vyhovovat složitá analýza možného výsledku a sázka pouze na jednu možnost – to lze ale vyřešit dalšími sázkami. Trnem v oku jsou často i nižší kurzy na favorizované týmy, což se samozřejmě negativně odráží na potenciálním zisku.

Výhody sázky 1X2

+ Jednoduché sázení

+ Možnost kombinace s dalšími sázkami

+ Více dostupných informací k analýze

+ Dostupné u většiny sportovních zápasů

Nevýhody sázky 1X2

– Nižší kurzy u favorizovaných týmů

– Nutnost pečlivé analýzy zápasu

– Sázka pouze na jednu možnost

– Možné ovlivnění emocemi

Pro koho je sázka 1X2 vhodnou volbou?

Široká škála sázkařů si sázku 1X2 oblíbila, a to jak z řad nováčků, tak i pokročilých. Jedná se totiž o jednoduchou volbu, díky které si můžeš vsadit i na hůře předvídatelné zápasy s vysokým kurzem. Záleží pouze na tvé toleranci rizika a bankroll managementu.

Hlavně se nenech strhnout emocemi, zejména u vypjatých zápasů tě mohou nabádat k impulzivnímu sázení. Každou sázku si raději podlož reálnými daty.

Možnost sázky 1X2 má ve své nabídce téměř každá sázková kancelář, takže ji můžeš využít u většiny sportovních zápasů. Pokud se chceš do sázení pustit ve velkém, udělej si podrobnou analýzu jednotlivých zápasů a promysli si svou strategii sázek – více se o ní dočteš tady . Bezmyšlenkovité sázení dokáže pořádně zamávat i s vysokým bankrollem. Držíme ti palce!

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right