Strategie sázení

Strategie sázení – jaký má vliv na sportovní sázky a jak ji vytvořit?

Sportovní sázení může na první pohled působit jednoduše. Ve skutečnosti se ale jedná o velmi komplexní disciplínu, která vyžaduje zodpovědnost, trpělivost a spoustu plánování. A právě v tomto bodě přichází na scénu strategie sázení. Jak funguje, s jakými druhy se můžeš během sázení setkat a proč je tak důležitá? Dočti článek až do konce a vše se dozvíš.

Co je to strategie sázení?

V první řadě bychom si měli říct něco málo o tom, co je to vlastně strategie sázení. Ve zkratce se jedná o dlouhodobý plán, podle kterého se v průběhu sázení budeš řídit. Zahrnovat může širokou škálu přístupů, které se týkají:

 • výběru sázek,
 • správy bankrollu,
 • postupu analýzy zápasů,
 • volby sportů a zápasů,
 • řízení míry rizika.

Stanovení a doladění strategie ti zabere spoustu času a jistě budeš mít co zlepšovat i po letech. Důležitá je především schopnost přiznat si chybu a zachovat si kritické myšlení. Sázení je složitá disciplína, která vyžaduje zkušenosti. Pro průběžné hodnocení tvé strategie si můžeš vést sázkařský deník .

Jaké strategie pro sportovní sázení existují

Prvním krokem k úspěšnému sázení je pochopení různých strategií. Všechny mají své výhody a nevýhody, a proto se každá z nich hodí pro jiné sporty či konkrétní zápasy. Opět tedy počítej s tím, že ti jejich úplné pochopení zabere více času. Mezi nejznámější a zároveň nejoblíbenější strategie patří:

 • Martingale strategie – spočívá ve zdvojnásobování sportovní sázky po každé prohře s cílem pokrýt všechny ztráty a získat výhru zpět, jedná se o jednu z nejrizikovějších strategií, která může vést k velkým ztrátám;
 • Kellyho kritérium – optimalizuje velikost sázky na základě výherní pravděpodobnosti a poměru výhry k prohře. Kelly kritérium je oblíbeným nástrojem hlavně v řadách profesionálních sázkařů, díky němuž mohou minimalizovat rizika a maximalizovat dlouhodobý zisk;
 • Fibonacciho posloupnost – její součástí je matematická řada čísel, kde každé následující číslo je součtem předchozích dvou (např. 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13…). Podle posloupnosti se při prohře sázky zvyšují a u výhry naopak snižují na počáteční částku;
 • Labouchere systém – setkat se můžeš i s názvem rozpisový systém. Strategie je postavená na postupném zvyšování sázek po prohře a naopak jejich snižování po výhře;
 • Value Betting (hodnotové sázky) – strategie spočívá ve vyhledávání sázek, které mají vyšší pravděpodobnost výhry, než kterou odhaduje bookmaker. Pokud máš dobré oko a trochu toho štěstí, můžeš s value bettingem dosáhnout na dlouhodobé a stabilní zisky.

Je možné, že si zpočátku nebudeš vědět rady se správným výběrem strategie. Neboj, většina nováčků si prošla tím samým. Opět je důležité být trpělivý a zbytečně se nepouštět do velkého rizika. Naopak se snaž s novými strategiemi seznamovat postupně. Sleduj svůj sázkařský deník a pravidelně vyhodnocuj, co se ti ukázalo jako přínosné.

Vyplatí se strategii měnit, když se nedaří?

Přirozenou součástí sázení jsou i období, kdy se ti prostě nedaří. Někteří sázkaři se snaží hned najít chybu a většinou jejich podezření padne právě na strategii. Její změna však nemusí vždy přinést pozitivní výsledky. Naopak je lepší se obrnit trpělivostí a vyčkat, než budeš mít pro vyhodnocení úspěšnosti zvolené strategie dostatek dat.

Kromě toho si vždy pamatuj, že i ta nejlepší strategie na světě může čas od času vést k neúspěchu. Zbytečně se tedy neunáhli a jednej s rozmyslem. Pokud po čase vyhodnotíš, že daná strategie vedla do slepé uličky, pouč se z výsledku a hledej další východiska.

Kdy a jak si strategii připravit?

Strategie by pro tebe měla být samozřejmostí po celou dobu, kdy se chceš sázení věnovat. Jak jsme ale již zmínili, jedná se o dlouhodobý a konzistentní proces. V průběhu času tak můžeš svoji strategii měnit a přizpůsobovat.

Pokud chceš navíc sázet na více sportů najednou, nevystačíš si pouze s jednou strategií – každý sport je specifický, a tudíž je k němu třeba přistupovat individuálně. Příprava počáteční strategie by měla zahrnovat následující kroky:

 1. Na úplném začátku se seznam s jednotlivými typy strategií a popřemýšlej nad tím, u jakých zápasů se je vyplatí využít. V úvahu ber i konkrétní sport či týmy, na které chceš sázet.
 2. Udělej si menší brainstorming a přemýšlej nad tím, jakému riziku se chceš vystavit a jaké jsou tvé cíle. Podle nich následně strategii vybírej.
 3. Začni si vést sázkařský deník. Jedině s ním budeš moci zhodnotit výsledky zvolené strategie.
 4. Zaměř se na svůj bankroll management. Ten musí jít ruku v ruce se zvolenou strategií. Některé varianty se totiž například nehodí pro nízký bankroll nebo sázkaře s nízkou tolerancí rizika.
 5. Začni opatrně testovat vybrané strategie. Zpočátku se nepouštěj do žádných velkých akcí a postupně vyhodnocuj výsledky.

Výběr a úspěšné využívání strategie není jednoduché, ale věř, že stojí za to. Pokud se chceš sázení věnovat dlouhodobě a pravidelně, potřebuješ mu dát nějakou formu. Právě s tím ti strategie pomůže a ve finále ti dá nad sázkami větší kontrolu. Pamatuj na to, že trpělivost přináší růže a neboj se experimentovat, určitě brzy najdeš strategii, která ti bude fungovat.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right