Value betting

Value betting: jak vybrat výhodné sázky?

Pokud nesázíš poprvé, zřejmě už znáš pojem value betting. Vedle sure bettingu jde o jednu z nejoblíbenějších strategií sázkařů, která spočívá v tom, že hledáš bookmakerem nadhodnocené sázky. Proč jsou pro tebe většinou zajímavé? A jak spočítat pravděpodobnost výhry? Dočti tento článek až do konce a všechno se dozvíš!

V čem spočívá kouzlo value bettingu?

Úspěšní sázkaři nemůžou fungovat bez bankroll managementu, který jsme popisovali v tomto článku , ale dlouhodobé úspěchy mají zaručené jen v případě, že si osvojí i value betting – a to platí jak pro profesionály, tak amatéry.

Stačí si vybrat sázku s kurzem, který je v reálu nižší, než udává sázkovka, což znamená, že pravděpodobnost výhry bude naopak vyšší. Není na tom nic složitého, ale radši ti ukážeme i příklad z praxe.

Jak hodnotné sázky poznáš?

Zjistit hodnotu sázky bude na celém procesu nejsložitější, ale díky tipům od Freebethunters to určitě zvládneš. Celý princip ti můžeme ukázat třeba na hodu mincí, který má sice do reálných situací daleko, ale jako názorná ukázka je dostačující. Jak to funguje?

Když budeš mít minci zkalibrovanou, je pravděpodobnost, že padne panna nebo orel přesně 50:50. Sázková kancelář by ale kurz určitě nestanovila na 2,00. A pokud by pracoval s kurzem 2,1 na to, že padne orel, pravděpodobnost výhry už si snadno spočítáš podle jednoduchého vzorečku, který jsme si popsali v tomto článku .

Velkou výhodou je návratnost nad 100 %, kterou ti například ruleta nebo online casino z dlouhodobého hlediska nabídnout nemůžou. Podle statistik dosahují asi 97 %.

Vždycky vyhrát nemusíš

Samozřejmě se stává, že ani hodnotná sázka (value bet) nevyjde podle tvých představ. Hlavní je, abys byl v plusu z dlouhodobého hlediska. Ani ta nejdokonalejší strategie k tomu ale nestačí, pokud nebudeš mít skvělý přehled o sportu, na který sázíš.

Narozdíl od hazardních her, jako jsou výherní automaty nebo online casina, tady zúročíš nejen znalosti matematiky a statistiky, ale i sportu. Pro co nejpřesnější výpočet pravděpodobnosti se tedy musíš skvěle orientovat ve vybraném sportovním odvětví.

Analýzy předchozích zápasů a úroveň přípravy mají velkou váhu, ale nikdo neříká, že nedojde k nečekaným událostem, díky kterým může vyhrát i outsider. Příkladem je vyloučení nebo zranění některého z klíčových hráčů, které je zvlášť ve fotbale nebo hokeji na denním pořádku.

Snad sis díky nám ujasnil, jak na value betting, a sázení ti teď půjde ještě lépe. Za celý tým Freebethunters ti přejeme, ať je ti nakloněná nejen štěstěna, ale i pravděpodobnost. Přece jen, sázet musíš spíš s rozumem než pocitově, pokud chceš uspět.

Sdílet článek:

Newsletter

Nenech si uniknout žádnou novinku z našeho kmene!
Přihlas se k odběru a získej pravidelné informace o bonusech, soutěžích, tipech na sázení a dalších exkluzivních výhodách dostupných pouze věrným Lovcům!
chevron-right