Chceš se vydat na lov do světa českého hokeje? Pak by ti určitě neměla uniknout 2. česká hokejová liga. Jedná se o třetí nejvyšší soutěž v dané kategorii, která nabízí opravdu pestrou paletu sázkařských příležitostí. Máš nabito? Vyrážíme na lov!

Co je to 2. česká hokejová liga?

  1. česká hokejová liga navazuje na dlouhou tradici druhé nejvyšší soutěže, která se v průběhu let transformovala. Aktuální název nese od roku 1993, kdy došlo k rozdělení Československa. Přestože se jedná až o třetí nejvyšší soutěž, úroveň hokeje je zde stále velmi vysoká. Soutěž se zpravidla koná od září do dubna.

Pravidla soutěže

Struktura a formát soutěže se může mezi jednotlivými sezónami mírně lišit, a to v závislosti na počtu účastníků a rozhodnutí řídících orgánů. Obecně však platí následující pravidla:

  1. Týmy jsou rozděleny do skupin, obvykle podle geografické polohy na Západ a Východ.
  2. V základní části se utkávají každý s každým v rámci své skupiny.
  3. Po skončení základní části následuje vyřazovací fáze play-off, které se účastní nejlepší týmy z každé skupiny. Fáze se hraje na několik vítězných zápasů, vítěz postupuje do vyšší soutěže Chance ligy.
  4. Nejhorší týmy v každé skupině se utkávají o udržení, poražený sestupuje do nižší soutěže v podobě krajského přeboru.

2. česká hokejová liga 2024/2025

Chceš si zalovit i v nadcházející sezóně 2024/2025? Přestože přesné detaily zatím nejsou známé, dá se očekávat, že 2. česká hokejová liga opět nabídne napínavé souboje. Program a systém soutěže bude s největší pravděpodobností stejný jako v předcházejících ročnících. Lze také předpokládat účast oblíbených týmů, jako je Havířov, Chomutov nebo Tábor.

Patříš mezi vášnivé fanoušky fotbalu? Tak to by ti určitě neměla uniknout Chance liga. Jedná se o nejvyšší soutěž v české lize, kterou každoročně sledují tisíce diváků. Připravili jsme pro tebe průvodce, který tě celou soutěží provede.

Co je to Chance liga?

Lovče, máme pro tebe pořádný úlovek, Chance liga je totiž nejvyšší fotbalová soutěž v České republice, ve které se utkává 16 nejlepších týmů v zemi. Od sezóny 2024/2025 se stala novým generálním partnerem a titulárním sponzorem sázková kancelář Chance – do té doby se soutěž jmenovala Fortuna liga.

Soutěž má bohatou historii sahající až do roku 1993. Mezi nejúspěšnější a nejslavnější kluby patří Sparta Praha, Slavia Praha a Viktoria Plzeň.

Pravidla soutěže

Základní část Chance ligy se hraje dvoukolově systémem každý s každým. Týmy tak odehrají celkem 30 kol, během kterých se utkají jednou na domácím hřišti a jednou na hřišti soupeře. Po skončení základní části se rozdělí na tři skupiny:

Vítěz Chance ligy získává mistrovský titul a postupuje do kvalifikace Ligy mistrů. Druhý a třetí tým si zajistí účast v kvalifikaci Evropské ligy. Naopak poslední dva týmy ze skupiny o záchranu sestupují do druhé ligy.

Chance liga 2024/2025

Chceš se vydat na lov i v letošním roce? Nový ročník odstartuje 20. července 2024. Jarní část sezóny začne netradičně brzy, a to hned 1. února 2025. Všechny zápasy nadstavbové části se odehrají o víkendech bez vložených středečních kol. Nového mistra a držitele titulu budeme znát nejpozději 25. května 2025.

Zaregistruj se do Sazkabet a získej 500 Kč zdarma! Na první vklad peněz navíc můžeš získat dalších 9.500 Kč. Celkem si tak v sázkovce od Sazky můžeš přijít na 10.000 Kč!

Stačí se zaregistrovat do online sázkovky Betano a 500 Kč je tvých! Platí pro všechny nově registrované hráče. A nezapomeň! Další bonus je připraven, pokud si do sázkovky budeš vkládat peníze!

Připrav se na pořádnou dávku hokejového dobrodružství. Společně se vydáme na lov těch největších mladých talentů v hokejovém světě. Pojď s námi prozkoumat oblíbené Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji. Připravit, pozor, vyrážíme!

Co je to Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji?

Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji je každoroční hokejový svátek, který se koná vždy na přelomu roku. Pravidelně tu poměřují síly ti nejlepší mladí hokejisté z celého světa ve věku do 20 let.

Historie mistrovství sahá až do roku 1974, přičemž v průběhu času se mu podařilo probojovat do povědomí i méně zarytých fanoušků hokeje. Turnaj obvykle trvá 11 dní a odehrává se v jedné hostitelské zemi.

Pravidla soutěže

Jako u každé soutěže jsou i zde stanovená přísná pravidla. Týmy jsou na začátku rozděleny do dvou skupin po pěti, kde se utkají každý s každým. Čtyři nejlepší z každé skupiny pak postupují do čtvrtfinále, kde začíná vyřazovací fáze turnaje.

Zápasy se hrají na třetiny po 20 minutách čistého času. Pokud je po základní hrací době nerozhodný stav, následuje prodloužení a případně nájezdy, a to dokud nepadne vítězný gól.

Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2024

V roce 2024 se šampionát vrátí do kanadské Ottawy, kde se naposledy konal v roce 2009. Bude to přitom už počtvrté, co bude Kanada tento turnaj hostit. Hrát se bude na dvou stadionech – Canadian Tire Centre a TD Place Arena. Vše vypukne 26. prosince 2024 a finále se dočkáme 5. ledna 2025.

Skupiny Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2025
Skupina A Skupina B
USA Švédsko
Finsko Česko
Kanada Slovensko
Lotyšsko Švýcarsko
Německo Kazachstán

Vítej u dalšího dobrodružství s naším kmenem. Dnes se společně vydáme na vzrušující výpravu do světa biatlonu. Připrav se, protože tě čeká jízda plná adrenalinu, napětí a úžasných sportovních výkonů, které ti jen málokterý zimní sport dokáže nabídnout. 

Co je to Světový pohár v biatlonu?

Biatlon je jedinečný sport, který kombinuje dvě zdánlivě neslučitelné disciplíny, a to běh na lyžích a střelbu. Závodníci musí prokázat nejen skvělou fyzickou kondici, ale také pevné nervy a koncentraci při míření na terče.

Vrcholem biatlonové sezóny je právě Světový pohár. Ten se skládá ze série závodů, které se konají každý rok v průběhu celé zimní sezóny. Pravidelně ho pořádá Mezinárodní biatlonová unie (IBU), přičemž se jedná o největší a nejprestižnější soutěž v daném sportovním odvětví.

Vlastně se jedná o klasické mistrovství světa, ale na pokračování. Závodníci cestují po různých místech Evropy a bojují o co nejlepší umístění v jednotlivých závodech. Za výkony získávají body, které se sečtou na konci sezóny a rozhodnou o konečném vítězi.

Pravidla soutěže

Biatlonové závody mají samozřejmě svá jasně daná pravidla. Závodníci absolvují trať na lyžích a na stanovištích musí co nejpřesněji zasáhnout terče malorážkou. Za každý netrefený terč následuje trestné kolo, které závodníka zpomalí.

Vítězem se stává ten, kdo projede cílem v nejrychlejším čase po absolvování střelby. Jednotlivé disciplíny se liší délkou tratě (obvykle měří 150 metrů), počtem terčů i tím, zda závodníci startují hromadně, nebo s časovým odstupem. Během Světového poháru v biatlonu se soutěží v různých disciplínách:

Světový pohár v biatlonu 2024/2025

Lovče, máš se na co těšit! Nadcházející sezóna Světového poháru v biatlonu 2024/2025 bude opravdová jízda. Letos se jedná už o 48. ročník, který se bude konat od 30. listopadu 2024 do 23. března 2025. Celý kolotoč vypukne ve finském Kontiolahti a skončí v norském Oslu – podrobný přehled závodů najdeš v tabulce níže. Šťastný lov!

Program Světový pohár v biatlonu 2024/2025
Místo konání Datum konání Závod
Kontiolahti (Finsko) 30. listopadu – 8. prosince 2024 sprint, závod s hromadným startem, vytrvalostní závod, štafeta, smíšená štafeta, smíšený závod dvojic
Hochfilzen (Rakousko) 13.–15. prosince 2024 sprint, stíhací závod, štafeta
Annecy (Francie) 19.–22. prosince 2024 sprint, stíhací závod, závod s hromadným startem
Oberhof (Německo) 9.–12. ledna 2025 sprint, stíhací závod, smíšená štafeta, smíšený závod dvojic
Ruhpolding (Německo) 15.–19. ledna 2025 závod s hromadným startem, vytrvalostní závod, štafeta
Anterselva (Itálie) 23.–26. ledna 2025 sprint, stíhací závod, štafeta
Lenzerheide (Švýcarsko) 12.–23. února 2025 sprint, stíhací závod, závod s hromadným startem, vytrvalostní závod, štafeta, smíšená štafeta, smíšený závod dvojic
Nové Město na Moravě (Česká republika) 6.–9. března 2025 sprint, stíhací závod, štafeta
Pokljuka (Slovinsko) 13.–16. března 2025 závod s hromadným startem, vytrvalostní závod, smíšená štafeta, smíšený závod dvojic
Oslo (Norsko) 21.–23. března 2025 sprint, stíhací závod, závod s hromadným startem

Vítáme tě zpět, lovče. Chceš si zalovit? Pokud ano, máme pro tebe skvělou příležitost v podobě Mistrovství Evropy v házené žen. Pojď si s námi nastínit pravidla soutěže a zjistit, na co se během lovu zaměřit. Jsi připraven? Vyrážíme!

Co je to Mistrovství Evropy v házené žen?

Mistrovství Evropy v házené žen je prestižní turnaj, který se koná každé dva roky. Jedná se o příležitost pro nejlepší evropské házenkářky ukázat své dovednosti a bojovat o titul mistryň Evropy. Šestnáct týmů je rozděleno do čtyř skupin po čtyřech, přičemž pouze ti nejlepší postoupí do vyřazovacích bojů.

Pravidla soutěže

Pravidla házené jsou poměrně jednoduchá. Každý tým má na hřišti sedm hráčů – šest v poli a jednoho brankáře. Cílem je vstřelit více gólů než soupeř. Hráčky mohou driblovat, přihrávat a střílet na branku, ale nesmí s míčem udělat více než tři kroky bez driblingu. Obrana se přitom snaží zablokovat střely a zabránit soupeři ve skórování.

Mistrovství Evropy v házené žen 2024

Dá se očekávat, že Mistrovství Evropy v házené žen 2024 bude opravdová vřava plná napětí a nečekaných momentů. Poprvé v historii se bude konat hned ve třech zemích najednou – Rakousku, Švýcarsku a Maďarsku. Připrav se na pořádnou jízdu trvající od 28. listopadu do 15. prosince 2024, kdy se mezi sebou utká neuvěřitelných 24 týmů. Držíme ti palce a přesnou „mušku“ při sázení.

Řadíš se mezi milovníky tenisu? Tak to si rozhodně nesmíš nechat ujít legendární Turnaj mistrů ATP. Každý rok se tu setkávají ti nejlepší hráči ze světa tenisu. Poznej opravdovou elitu a užij si jedinečnou atmosféru každého zápasu. Připrav se, vyrážíme na lov!

Co je to Turnaj mistrů ATP?

Turnaj mistrů ATP je vrcholem sezóny v mužském tenisu. Pro hráče představuje konec celoročního snažení, kam se kvalifikuje jen skutečná špička. Konkrétně se sem dostane pouze osm nejlepších hráčů. Turnaj se tradičně koná na konci roku. Vítěz se nakonec stává absolutním šampionem a kromě respektu si odnáší také pořádně tučný úlovek v podobě finanční odměny.

Pravidla soutěže

Systém turnaje je jednoduchý, osm nejlepších hráčů celé sezóny je rozděleno do dvou skupin po čtyřech, kde se utká každý s každým. Do semifinále pak postupují dva bojovníci z každé skupiny. V základních skupinách se hraje na dva vítězné sety.

V semifinále a finále už ale přichází na řadu tradiční best-of-three setový formát. Specialitou Turnaje mistrů je také jeho povrch, který je tvrdý. To může být pro některé účastníky trochu nezvyk – výhodu mají tedy především agresivnější a dynamičtější hráči.

Turnaj mistrů ATP 2024

Chystáš se na lov už letos? Tak to se můžeš těšit na skvělou atmosféru v italském Turíně, který turnaj pravidelně hostí posledních pár let. Hlavní otázkou zůstává, jestli dokáže někdo sesadit z trůnu obhájce titulu a momentálně největšího šampiona Novaka Djokoviče. To je zatím ve hvězdách. Jediné, co víme, je, že se turnaj bude konat 10. až 17. listopadu 2024.

Ponoř se s námi do vzrušujícího světa Turnaje mistryň WTA, kterého se zúčastní nejlepší hráčky tenisu z celého světa. Turnaj je již dlouhodobě vnímán jako oslava ženského tenisu a je také jedním z vrcholů celé sezóny. Každoročně se zde setkávají hráčky, které v průběhu roku nasbírají nejvíce bodů, aby bojovaly o prestižní titul.

Co je to Turnaj mistryň WTA?

Turnaj mistryň WTA, také známý jako WTA Finals, je prestižní tenisový turnaj, který každoročně hostí souboje mezi nejlepšími hráčkami sezóny. Jeho historie sahá až do roku 1972, kdy se poprvé konal v Boca Raton na Floridě. Od té doby se turnaj stal nedílnou součástí tenisového kalendáře.

V průběhu let se Turnaj mistryň WTA konal na různých místech po celém světě, včetně New Yorku, Mnichova, Madridu, Dauhá a Istanbulu. Samotný turnaj je vyvrcholením celé sezóny a účast na něm je považována za obrovský úspěch. Dostat se sem mohou pouze hráčky, které nasbírají nejvíce bodů v žebříčku WTA Race.

Pravidla soutěže

Jak jsme již zmínili výše, turnaj mistryň WTA je grandiózním finále tenisové sezóny. Do bitvy se kvalifikuje pouze 8 nejlepších hráček podle žebříčku WTA Race. Žebříček se počítá od začátku roku a za každý odehraný turnaj hráčky získávají body podle dosaženého výsledku.

Platí, že čím prestižnější turnaj je a čím vyššího umístění hráčka dosáhne, tím více bodů získá. Následně jsou hráčky rozděleny do dvou skupin po čtyřech, kde bojují systémem každá s každou. Za každý vyhraný zápas získávají bod.

Po odehrání všech zápasů ve skupině postoupí dvě nejlepší hráčky z každé skupiny do semifinále. V semifinále se vítězka jedné skupiny utká s druhou nejlepší hráčkou z druhé skupiny a naopak. Vítězky semifinále pak postoupí do velkého finále, kde se rozhodne o celkové šampionce turnaje.

Zápasy se hrají na dva vítězné sety, s tie-breakem v každém setu za stavu 6:6. Ve finále se hraje na dva vítězné sety bez tie-breaku v rozhodující sadě. Pokud je tedy stav 1:1, hraje se rozhodující set tak dlouho, dokud jedna z hráček nevyhraje o dva gamy.

Turnaj mistryň WTA 2024

Pokud si chceš zalovit už letos, můžeš sledovat Turnaj mistryň WTA 2024. Podle tenisových nadšenců by měl být letošní ročník jedním z nejnapínavějších a nejpůsobivějších v historii. Konkurence je opravdu obrovská, kvůli čemuž je předpověď vítězky téměř nemožná. V letošním roce se jedná už o 51. ročník, který se bude konat od 2. do 9. listopadu 2024 v Rijádu v Saudské Arábii. Úspěšný lov!

Už znáš Tipsport Extraligu? Je to skvělá příležitost, jak si užít napínavé zápasy a třeba ulovit i nějakou tu výhru. Extraliga je nejvyšší hokejová soutěž v České republice a každý rok přináší spoustu nezapomenutelných momentů. Chceš si s námi zalovit? Projdi si našeho průvodce tímto svátkem českého hokeje.

Co je to Tipsport Extraliga?

Tipsport Extraliga je nejvyšší hokejová soutěž v naší džungli. Každý rok se do ní zapojují ty nejlepší týmy z celé země a bojují o titul šampiona. Extraliga se hraje od září do dubna, můžeš se tedy těšit na pořádnou dávku zápasů. Týmy jsou vždy rozděleny do dvou skupin, přičemž hrají každý s každým. Nejlepší mužstva pak postupují do vyřazovacích bojů, kde se utkají o postup do semifinále a finále.

Pravidla soutěže

Pokud se chceš stát opravdovým znalcem Tipsport Extraligy, musíš znát její pravidla. Samozřejmě se nemusíš do všeho pustit hned po hlavě, ale je dobré se orientovat alespoň v základech.

Každý zápas se hraje na tři třetiny po dvaceti minutách.Pokud je po základní hrací době nerozhodný stav, následuje prodloužení či nájezdy. Za výhru v základní hrací době získává tým tři body, za výhru v prodloužení nebo na nájezdy dva body a za prohru v prodloužení nebo na nájezdy jeden bod.

Týmy, které se umístí na prvních deseti místech tabulky, postupují do předkola play-off. Tam se utkají ve vyřazovacích soubojích a vítězové pak míří do čtvrtfinále, semifinále a finále. Vítěz finále se stává mistrem extraligy a získá vysněný Masarykův pohár.

Tipsport Extraliga 2024/2025

Tipsport Extraliga 2024/2025 se nezadržitelně blíží, takže se už nyní nemůžeme dočkat napínavých zápasů a dramatických okamžiků, které nám tento ročník přinese. Jednat se bude už o 32. sezónu, která odstartuje v září 2024

Vítej ve světě US Open, jednoho z nejprestižnějších a nejstarších tenisových turnajů na světě. Tento grandslamový úlovek se koná každoročně na přelomu srpna a září v New Yorku a přitahuje pozornost lovců ze všech koutů světa. Pokud chceš také zkusit štěstí, připravili jsme pro tebe krátkého průvodce, který ti připraví půdu pro úspěšný lov.

Co je to US Open?

US Open je čtvrtým a zároveň posledním grandslamem tenisové sezóny. Tradičně se hraje na tvrdém povrchu v areálu USTA Billie Jean King National Tennis Center ve Flushing Meadows v New Yorku. Součástí programu jsou soutěže v:

Historie US Open sahá až do roku 1881, kdy se konal první ročník pod názvem U.S. National Championship. Zpočátku byl turnaj určen pouze pro mužské hráče, ale v roce 1887 se do hry zapojily i ženy. Od té doby se turnaj stal nedílnou součástí tenisové džungle, přičemž je považován za jeden z nejprestižnějších tenisových turnajů na světě.

Pravidla soutěže

US Open se hraje na tvrdém povrchu, který hraje do karet především agresivnějším hráčům, jimž nevadí rychlá a dynamická hra. Turnaj se řídí standardními pravidly tenisu, včetně počítání bodů a setů. Celá hra je přitom kontrolována nejen rozhodčím, ale i systémem Hawk-Eye, který je určený pro kontrolu sporných míčů.

V hlavní soutěži se hrají zápasy na tři vítězné sety, výjimkou je finále mužské dvouhry, které se hraje na pět vítězných setů. Samozřejmostí je slušné chování na kurtu. Za porušení pravidel mohou hráči obdržet tresty od srážky bodů až po diskvalifikaci ze zápasu nebo turnaje.

US Open 2024

Už se nemůžeš dočkat letošního ročníku US Open? Vyznač si v kalendáři termín od 26. srpna do 8. září 2024, kdy se bude legendární turnaj odehrávat. Místo konání zůstává stejné, přičemž letošní ročník slibuje nabitý program plný zápasů jak ve dne, tak i večer. Přesný seznam hráčů zatím neznáme, ale určitě se můžeš těšit na známá jména ze světa tenisu. 

Řadíš se mezi nadšené fanoušky cyklistiky? Pak by ti neměla uniknout již legendární Vuelta. Připrav se na třítýdenní jízdu plnou strhujících soubojů, dechberoucích scenérií a nezapomenutelných zážitků. Vuelta je nevyzpytatelná, vzrušující a vždycky připravená překvapit. Drž si klobouk, protože tahle jízda bude pořádně divoká!

Co je to Vuelta?

Vuelta a España, známá také jako „Vuelta“, je poslední ze tří hlavních etapových cyklistických závodů sezóny, hned po legendární Tour de France a italském Giru. Jezdci při ní během tří týdnů zdolávají náročné trasy po celém Španělsku v 21 etapách.

Závod má za sebou dlouhou historii a poprvé se jel už v roce 1935. Od té doby se stal jednou z nejsledovanějších sportovních akcí planety, která se tradičně koná v průběhu srpna a září.

Pravidla soutěže

Základem je 21 etap, které dohromady tvoří jednu dlouhou trasu. Každý den se jede jedna etapa se startem a cílem v jiném městě. Etapy se dělí na rovinaté, kopcovité a horské. Občas se jede i časovka, kde závodníci jedou sami za sebe.

Jezdci sbírají body za umístění v etapách i v celkovém pořadí. Kdo nasbírá nejvíc bodů, oblékne jeden z trikotů, které jsou od sebe rozlišeny barvami:

Vuelta 2024

Trasa pro Vueltu 2024 bude opět obsahovat 21 etap o celkové délce 3 265 kilometrů. Konkrétně zahrnuje kombinaci rovinatých etap, středně těžkých a horských etap s devíti vrcholovými dojezdy. Kromě toho bude trasa zahrnovat pouze 34 kilometrů časovky, což je mnohem méně než u předchozích ročníků – v tomto roce tedy budou sprinteři pravděpodobně znevýhodněni.

Jedná se již o 79. ročník, který se bude konat od 17. srpna do 8. září 2024 na území Španělska a Portugalska. Závodu se účastní hned několik prestižních týmů z celého světa. Rozpis jednotlivých etap si můžeš projít v tabulce níže. Lovu zdar!

Etapa Datum Trasa Délka (km)
1 17. srpna Lisboa – Oeiras 12
2 18. srpna Cascais – Ourém 191
3 19. srpna Lousã – Castelo Branco 182
4 20. srpna Plasencia – Pico Villuercas 167
5 21. srpna Fuente Del Maestre – Sevilla 170
6 22. srpna Carrefour Jerez Sur. Jerez De La Frontera – Yunquera    181
7 23. srpna Archidona – Córdoba 179
8 24. srpna Úbeda – Cazorla 159
9 25. srpna Motril – Granada 178
10 27. srpna Ponteareas – Baiona 160
11 28. srpna Padrón – Padrón           164
12 29. srpna Ourense Termal – Estación De Montaña De Manzaneda 133
13 30. srpna Lugo – Puerto De Ancares 171
14 31. srpna Villafranca Del Bierzo – Villablino 199
15 1. září Infiesto – Valgrande-Pajares 142
16 3. září Luanco – Lagos De Covadonga 181
17 4. září Arnuero – Santander 143
18 5. září Vitoria-Gasteiz – Maeztu 175
19 6. září Logroño – Alto De Moncalvillo 168
20 7. září Villarcayo – Picón Blanco 171
21 8. září Distrito Telefónica – Madrid 22