Jablonec
vs
Viktoria Plzeň
Fotbal
MOL Cup
Začátek
12. 04. 2024 (18:00)
Nejlepší TIP
Výhra Plzeň
1
3.55
0
4.30
2
1.87
počet gólů
v zápase
3

Jablonec vs. Plzeň: Bitva o semifinále MOL Cupu

Český pohár pomalu spěje ke svému konci. Poslední čtvrtfinálový zápas nás čeká v úterý mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň. Na vítěze už v semifinále čeká připravený Zlín. Druhý semifinálový zápas pak odehraje Sparta s Opavou. Nyní se však pojďme věnovat sázení na nadcházející zápas.

Důležitá fakta

  • Jablonec v osmifinále vyřadil Budějovice 2:1
  • Plzeň si v předchozím kole poradila 3:1 s Olomoucí
  • Oba kluby se v lize potkaly před 14 dny, Plzeň si ze Sudet odvezla všechny 3 body
  • 4 z 5 vzájemných zápasů vyhrála Viktoria, pátý pak skončil remízou
  • Morálku Plzně zvedl historický postup do čtvrtfinále Konferenční ligy

Pohárový souboj o postup mezi 4 nejlepší

Pohárový los byl zatím shovívaví jak k Plzni, tak i k Jablonci a kámen se tak začne lámat až nyní ve čtvrtfinále. Motivací pro postup je také semifinálový soupeř. Dojít do finále přes Zlín, je totiž jedna z nejsnadnějších možností za poslední roky. Plzeň si navíc play-off a například i penalty užívá v Konferenční lize plnými doušky, což se může hodit i v MOL Cupu.

Jablonec letos předvádí průměrné výkony a v lize si drží střed tabulky. Plzeň pak sice v boji o titul Fortuna ligy už nefiguruje, přesto si na třetím místě drží na čtvrté Slovácko náskok 15 bodů. Úctyhodná je také forma Viktorie, která zatím na jaře neprohrála, a to v žádné soutěži.

Kdo z dvojice Jablonec – Plzeň postoupí do semifinále poháru?

O průběhu zápasu napovídá nedávný ligový duel, ve kterém na sever Čech, stejně jako nyní, přijela Plzeň. Ta zde zaslouženě vyhrála 1:2. Duel však poznamenalo množství faulů, 9 žlutých karet a jedna karta červená. V podobném duchu by tedy mohl pokračovat i tento zápas, který někteří mohou vnímat jako odvetu.

Sázky na žluté karty jsou tedy zajímavou možností a rozhodně doporučujeme sázet na jejich over. Vzhledem k dobré formě Plzně a naprosté průměrnosti Jablonce však vybíráme sázku přímo na vítěze zápasu. Tím bude na severu Čech i podruhé v krátké době Viktoria Plzeň, tentokrát v kurzu 1.87.