Německo
vs
Skotsko
Fotbal
EURO 2024
Začátek
14. 06. 2024 (21:00)
Nejlepší TIP
Handicap Německo -1.5
Betano logo
1
1.28
0
5.60
2
11
počet gólů
v zápase
4

Německo vs. Skotsko: Jak dopadne první zápas EURO 2024?

Celé léto se ponese v duchu lovecké sezony na Mistrovství Evropy ve fotbale 2024, které se koná v Německu. Chybět na něm samozřejmě nebude ani Česká republika, v úvodním zápase se však utká domácí Německo vs. Skotsko. Co na otevírací zápas EURO 2024 vsadit zhodnotíme v tomto preview.

Nejdůležitější informace

  • Německo EURO 2024 pořádá a bude tak mít v Mnichově domácí atmosféru
  • Ve skupině A je kromě Německa a Skotska také Švýcarsko a Maďarsko
  • Němci se jako hostitel ME ve fotbale 2024 nemuseli účastnit kvalifikace
  • Skotsko postoupilo na ze 2. místa kvalifikační skupiny, kde skončilo za Španělskem
  • Německo předvádí v posledních přátelských zápasech rozpačité výkony

Velkolepé otevření Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 je tady!

Není žádnou novinkou, že letošní EURO proběhne od poloviny června do poloviny července v Německu. Turnaj odstartuje 14. června v mnichovské Allianz Aréně utkání Německo vs. Skotsko, ve kterém je samozřejmě favorizován domácí Die Mannschaft. Ten měl cestu na turnaj opravdu snadnou, kvalifikace se ho totiž netýkala.

V posledních letech však německá reprezentace zrovna nezáří. Po vyhraném MS 2014 nedokázal na světovém turnaji německý tým postoupit ze skupiny v roce 2018 ani nedávno v Kataru. Na EURO 2020 pak Němci vypadli v osmifinále s Anglií. Tým tedy nyní sází na mladou krev, kterou zastupuje i teprve 36letý trenér Nagelsmann.

Budou hosté v zápase Německo vs. Skotsko stačit vysokému tempu?

Důležité je samozřejmě zmínit také tým Skotska. Ten na EURO postoupil relativně v klidu z kvalifikační skupiny A, kde se umístil na druhé příčce pod Španělskem. Na něj však herně výrazně ztrácel. S nejlepšími evropskými celky Skotové zkrátka krok držet nestačí. Z posledních 5 zápasů pak tým z ostrovů vyhrál jen nad Maltou.

Němci oproti tomu porazili Francii i Nizozemsko, dříve však nestačili na Rakousko nebo Turecko. Dle statistik pak rozdrtili Ukrajinu, gólově však zápas skončil jen 0:0. Skotsko by na úvod mělo být pro Němce rozhodně hratelné. Kromě McGinna a Robertsona pak žádné extra zvučné jméno v soupisce Skotska nenajdeme. V úvodním duelu Německo vs. Skotsko na EURO 2024 tedy sázíme na výhru domácích v handicapu -1.5. Kurz najdete v hodnotě 1.82.